EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

  Medeniyet, kendini milletine adamış liderlerin omuzlarında yükselir. Tarih, liderleri topluma kazandırdıkları ölçüde geleceğe taşır. Liderin fedakârlığı, toplumun vefakârlığıyla anlam kazanır.Büyük Atatürk, sadece kadirşinas milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış ender bir liderdir.  
10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

Medeniyet, kendini milletine adamış liderlerin omuzlarında yükselir. Tarih, liderleri topluma kazandırdıkları ölçüde geleceğe taşır.Liderin fedakârlığı, toplumun vefakârlığıyla anlam kazanır. 

Büyük Atatürk, sadece kadirşinas milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış ender bir liderdir.

           Milletimizin var olma mücadelesinde en önemli payın sahibi, tarihin akışına yön veren lider Ulu Önder Atatürk, her zaman ülkemizin kaderinin belirleyicisi olmaya devam edecektir.

Ülkemiz, tüm fertleriyle geleceğine odaklanmış, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma hedefiyle, üreten, etkin, dinamik, başarılı bir toplum olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemektedir.

               Eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuz, gençliği iyi yetiştirmek, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak, muasır medeniyet seviyesine ulaşma idealinin gerçekleşmesine katkıda bulunmaktır.

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” veciz sözündeki ifadesiyle bugün, büyük fedakârlıklarla kurtarılarak bizlere emanet edilen bu vatanı, daha da güzelleştirerek ve güçlendirerek gelecek nesillere aktarmanın hepimizin görevi olduğunu anlamak, günüdür.

              Bu vesileyle ebediyete intikalinin 76. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

                                                                                                                     Hüseyin ÖZCAN

                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.