EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Töreni

               İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. yıldönümü ve Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 79. yıldönümü Anma Programı düzenlenmiştir.
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Töreni

12.03.2015 tarihinde Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından, Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemalleddin Salonunda İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. yıldönümü ve Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 79. yıldönümü Anma Programı düzenlenmiştir. Anma Programına Vali Yardımcıları Sayın Nedim ÖZIRMAK, Sayın Salih ALTINOK, Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep GÜRKAN, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Muhammed SAVRAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN ve protokol katılmıştır.

          Anma Programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi öğrencilerinden Sena Nur ŞAHİN günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmıştır.

          Daha sonra, İlimiz İlkokul, Ortaokul ve Liseler arası düzenlenen İstiklal Marşı’nı ezbere güzel okuma, Liseler arası Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı kitabından seçilen bir şiiri ezbere okuma yarışması, Ortaokullar ve Liseler arası İstiklal Marşı’nın kabulü konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Yardımcısı Sayın Nedim ÖZIRMAK, Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep GÜRKAN ve Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed SAVRAN tarafından verilmiştir.

Ödül törenin ardından, İlkokullar arası İstiklal Marşı’nı Ezbere Güzel Okuma Yarışma birincisi Uzunköprü Demokrasi İlkokulu öğrencisi Dilaver TELVECİ ve Ortaokullar arası İstiklal Marşı’nı Ezbere Güzel Okuma Yarışması birincisi Merkez Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu öğrencisi Serranaz PENDİCAK İstiklal Marşı’nı okudular.

Daha sonra, İstiklal Marşı’nın Kabulü belgeseli katılımcılara izlettirildi . Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi öğrencileri tarafından 12 Mart Orataryosu sunuldu.

Tören, programı hazırlayan öğretmen, öğrenciler ve ilimiz yöneticilerinin hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 

  

2   2   11   1   11   1   11   1   1

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.