EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü Kapsamında Program Düzenlendi.

İlk program Edirne Askeri Hastanesi Şehitliğinde düzenlendi. Çelenklerin sunulması ile başlayan programda şehitlerimizin manevi huzurunda Saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu.
18 Mart Şehitleri Anma Günü Kapsamında Program Düzenlendi.

Valimiz Sayın Günay Özdemir, şehitlik defterini imzaladı. Sayın Valimiz, şehitlik defterinde; “Dünya tarihine yön veren binlerce yıllık tarihi şan, şeref ve zaferlerle dolu olan Türk Milleti´nin kahraman evlatları, aziz şehitlerimiz; Ergenekon´da, Malazgirt´te, Çanakkale´de kaderimizi belirleyen parlak zaferlerle şanlı tarihimizin dönüm noktalarını altın harflerle yazdınız. Dönemin en çetin şartlarında, adeta imkânsızı başararak Çanakkale´de de tarihte benzeri görülmemiş bir destan yazdınız. 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferi´nde de yok edilmek istenen milletimizin tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale´nin geçilmeyeceğini tüm Dünya´ya haykırdınız. Dün Çanakkale´de destan yazan kahramanların torunları bugün Fırat Kalkanı Harekâtında da olduğu gibi Zeytin Dalı Harekâtında da ülke güvenliği ve Dünya barışı için canı pahasına yeni bir destan yazmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum, ruhlarınız şad olsun” ifadelerine yer verdi.

Edirne Valimiz Sayın Günay Özdemir’in şehitlik defterini imzalanmasının ardından Edirne İl Müftü Yardımcısı Sayın Hüseyin Okuş tarafından şehitlerimize dua edildi. Duanın ardından törene katılanlar şehitliğe karanfiller bıraktılar.

18 Mart Şehitleri Anma Günü Törenleri Kapsamında İkinci Tören, Edirne Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Kültür ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Şehitlerimiz anısına Saygı Duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten konuşma Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu subay tarafından yapıldı.

Program, ilimiz okullar arasında düzenlenen “Şehitleri Anma Günü” konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

Yarışmalarda üçüncü olan öğrencilerimize ödüllerini Edirne Milletvekili Sayın Rafet Sezen tarafından, ikinci olan öğrencilerimize ödülleri Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sayın Salim Afgün tarafından verilirken, yarışmalar sonucunda birinci olan öğrencilerimiz ödüllerini Valimiz Günay Özdemir’in elinden aldılar.

İlkokullar arasında düzenlenen Resim Yarışmaları Sonuçları:

1. Eylül Ayla Bayhan / Edirne Merkez 75. Yıl İlkokulu

2. Enis Kıyga / Edirne Merkez Kadripaşa İlkokulu

3. Gizem Bura / Edirne Merkez Kadripaşa İlkokulu

Ortaokullar Arasında Düzenlenen Şiir Yarışmaları Sonuçları:

1. Melis Vural / Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu

2. Nisanur Yıldırım / Edirne Merkez Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu

3. Ateş Memişler /   Edirne Merkez Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu

Liseler Aras Düzenlenen Kompozisyon Yarışmaları Sonuçları:

1. Aysu Gezer / Edirne Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

2. Serranaz Pendicak / Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi

3. Yağmur Zeynep Bulut / Özel Edirne Bahçeşehir Fen Lisesi

18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı, Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programın ardından sona erdi.

19-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.