EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Programı Gerçekleştirildi.

    İlimiz 18 Mart Şehitleri Anma programı Şükrüpaşa Anıtı ile Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Salonundaki törenlerle gerçekleştirildi.
18 Mart Şehitleri Anma Programı Gerçekleştirildi.

      18 Mart Şehitleri Anma Günü resmi etkinlikleri Şükrüpaşa Anıtına çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.  Şükrüpaşa Anıtındaki tören Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN tarafından şehitlik defteri imzalanmasının ardından şehitlerimize dua edilmesi ile sona erdi.

        Program Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Kültür ve Tiyatro Salonu’nda devam etti.

      Buradaki program şehitlerimiz anısına Saygı Duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Törende, Kara Pilotu Kurmay Binbaşı Yakup YAYLA Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

        18 Mart Şehitleri Anma Programı, İlimiz Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırlamış oldukları “18 Mart Şehitler Günü Söz Korosunu” sahnelemesinin ardından sona erdi.

      İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN 18 Mart Şehitleri Anma Programının ardından İlimiz Atatürk Ortaokulu tarafından, Çanakkale savaşında şehit olan okulun öğrencilerini anmak ve öğrencilerde vatan bilinci oluşturmak amacıyla tertiplenen Mevlide katıldı.

        Okul bitişiğinde bulunan Sitti Şah Sultan Camiindeki Mevlit okul bahçesindeki ikramın ardından gerçekleşen Atatürk Köşesi açılışı ile sona erdi. 

2   2   22   2   22   2   22   3   3

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.