EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Sergisi Açıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü kapsamında, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Eğitimi Ana Bilim Dalı ile Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin işbirliğinde yaptıkları resimlerden oluşan sergi açılışı gerçekleştirildi.
18 Mart Şehitleri Anma Sergisi Açıldı.

 Müdürlüğümüz Fuaye Salonunda gerçekleştirilen açılışa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yaptığı konuşmada, “Biz ne yapsak şehitlerimize olan borcumuzu kesinlikle ödeyemeyiz. Afrin’de teröristler temizlendi. Devletimizin amacı Afrin’e barış getirmektir. Orada bulunan halkın huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Tarihte Kıbrıs Harekatı, Celabrus, El Bab gibi birçok operasyon vardır. Türk askeri her gittiği yerde halkla bütünleşti. Halk askerimizi gördüğü zaman bölgeye barış geldiğini hissetti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesi çerçevesinde hem kendi yurdunda barışı sağlamak, hem de komşu ülkelerde barışı sağlamak amacıyla bu operasyonlar yürütülmektedir. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Kut’ül Amare’de olduğu gibi bu operasyonlarımızda da şehitlerimiz var. Şehitlerimiz her zaman yüreğimizde yaşıyor onlar şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Bir ülkeyi düşmandan temizleyebilirsiniz, ekonomik olarak iyi bir yere getirebilirsiniz. Askeri alanda ileri götürebilirsiniz ama sanat yoksa sanatsal gelişim, kültürel gelişim yoksa o ülke her zaman çökmeye hazırdır. Bunun için Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi ve Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Eğitimi Bölümü öğrencilerinin yaptığı çalışmaları çok önemli buluyoruz.  Serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmanın ardından, İl Milli Eğitim Müdürümüz ve katılımcılar sergiyi gezerek eserler hakkında öğrencilerden bilgi aldılar.

19-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.