EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Yürüyüşü Gerçekleştirildi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında saat 10.00’da 25 Kasım Stadyumu önünden başlayan gençlik yürüyüşüne katılanlar, Saraçlar Caddesi üzerinden Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Yürüyüşü Gerçekleştirildi.

Atatürk Anıtı önündeki tören, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Çelenginin sunulması ile başladı. Ardından Saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile tören sona erdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının anlam ve önemine ilişkin yayımladığı mesajında, “Milletimizin bağımsızlık mücadelesinin ilk meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919, Cumhuriyetimizin ilan edilmesine giden o çetin yolun ilk merhalesidir. Aziz milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde tüm zorluklara göğüs gererek kazandığı zafer, milletimizin yılmaz kararlılığını dünyaya bir kez daha göstermiştir.

19 Mayıs, milletimizin talihini değiştiren kurtuluşun simgesi, aynı zamanda milli şahlanışımızın sembolüdür. Bugün, ecdadımızın Milli Mücadele’deki başarısıyla tarihin akışına yön verdiği onur günüdür. İstanbul’dan Samsun’a yakılan meşale, bağımsızlık, birlik ve beraberlik yolunda atılan en büyük adımdır. 

Cumhuriyetimizin ilan edilmesinin ardından muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için başlatılan mücadele, günümüzde de büyük bir azimle devam etmektedir. Nitekim ecdadımızdan aldığımız ilhamla kendi savaş gemisini, kendi uçağını yapabilen Türkiye Cumhuriyeti’mizin; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin elinde daha da ileriye gideceğine inancımız tamdır.  

Sevgili Gençler,

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Bütün ümidim, gençliktedir.” sözünde vurguladığı gibi bizim de ümidimiz sizsiniz. Sizler, kökü mazide olan bir çınar gibi ecdadınızdan güç alacak; aldığınız bu güç ve azimle çalışarak, okuyarak, düşünerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacaksınız.

Çağdaş bir geleceği hedefleyen ülkemiz, bağımsızlık ruhuyla donanmış siz gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Sizlerin yüzlerindeki ışık, gözlerindeki pırıltı, her geçen gün büyüyen ve güçlenen ülkemizin aydınlık geleceğinin habercisidir. 

Bu düşüncelerle aziz milletimizin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Saraçlar Caddesi üzerinde gün boyu çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

19-05-2016   19-05-201619-05-2016   19-05-201619-05-2016   19-05-201619-05-2016   19-05-201619-05-2016   19-05-2016

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.