EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2. Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı Proje Yarışması

Tasarım ve Buluş dalında genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik amacıyla düzenlenen 2.Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı Proje Yarışması’na yurt içi ve yurt dışından toplam 1.257 başvuru yapılmıştır. Bu projelerden yurtiçinden 60,  yurt dışından 40 olmak üzere toplam 100 proje Eskişehir’de yapılan final sergisine davet edilmiştir.
2. Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı Proje Yarışması

23-25 Aralık tarihlerinde Eskişehir’de gerçekleştirilen, Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği, Eskişehir Kültür Başkenti Ajansı Desteği ile " 2.Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı’’ Proje Yarışması Türkiye ve 16 Türk Dünyası Ülkesinin, öğrenim gören  (11-15 yaş) öğrencileri arasında düzenlenmiştir.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI tarafından açılışı gerçekleştirilen 2. Türk Dünyası Bilim Olimpiyatları Proje Yarışmasına, Edirne Yaratıcı Zihinler Atölyeleri 3D Tasarım Atölyesi ve Edirne Hacıilbey Mensucat Santral Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Cevat Emre BOSTANCI, Fen Bilimleri Öğretmeni Şefika TEKİN danışmanlığında hazırladığı Tasarım alanındaki İnsansız Deniz Botu adlı projesi ile katılmışlardır.

           Bakanımız Sayın Nabi AVCI, standımızı ziyaret ederek İnsansız Deniz Botu adlı proje hakkında bilgiler almıştır.

 

31-12-2015  31-12-2015

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.