EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sürücü Eğitimi Semineri

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı için İlimiz Merkez İlçede Taşımalı Eğitim Kapsamındaki servis şoförlerine, 11/10/2017 Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanlığı  Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliğinin 23. Maddesi uyarınca, “Sürücü Eğitimi” konulu seminer verildi.
2017-2018 Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sürücü Eğitimi Semineri

Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı salonunda yapılan seminere İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt, İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Trafik Polisi Harun Sanalan, İl Jandarma Alay Komutanlığında görevli Astsubay Yavuz Doğru ve servis şoförleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yaptığı konuşmada, “Sizler öğrencilerimizin okullarına ulaşımını sağlıyorsunuz. Çocuklarımız sizlere emanet. Trafik kurallarına uyma konusunda çok hassas olmalısınız. Sizlerin yaptığı görev çok önemli bunun farkında olarak görevinizi yapmalısınız” dedi.

Jandarma Astsubay Yavuz Doğru, Trafik Polisi Harun Sanalan, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Rehber Öğretmeni Nafiz İşin tarafından şoförlere "taşıma esnasında uyulacak kurallar ve gösterilecek davranışlar" ile ilgili bilgi verdiler.

Trafik Güvenliği, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde Şoförlerin Sorumlulukları, Çalışma Esasları ve Taşımacının Yükümlülükleri ile  öğrenci taşıma uygulamaları kapsamında bilgiler verildi. Araç sürücüsü ve rehber personelin yükümlülükleri, yaş grupları ve engel grupları itibariyle öğrenci, veli, kursiyer, davranış modelleri, etkili iletişim yöntemleri anlatıldı. Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, Karayolları Trafik Yönetmeliği hükümlerindeki öğrenci taşıma uygulamaları bildirildi. Öğrenci, veli, kursiyerlerin araca iniş ve binişleri esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar ve yapılması gerekenler hakkında bilgilerin verilmesiyle seminer sona erdi.

12-10-201712-10-201712-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.