EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Başı Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Başı Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Valimiz Sayın Günay Özdemir başkanlığında 05 Şubat 2018 Pazartesi günü Edirne Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemaleddin Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Edirne Belediye Başkan Vekili Sayın Selçuk Çakır, İl Emniyet Müdürü Sayın Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı Sayın J. Alb. Alpaslan Doğan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları, okul yöneticileri ile muhtarlar ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Toplantıda, okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, çocuklarımızın okul servisleriyle güvenli bir şekilde taşınması, eğitim öğretim yılının birinci döneminde alınan önlemlerin değerlendirilmesi, ikinci dönemde alınacak tedbirlerin belirlenmesi, Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegre edilecek okul kamera sistemlerine ilişkin çalışmaların geldiği aşamalar değerlendirildi.

Valimiz Sayın Günay Özdemir, konuşmasında Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, yaralanan askerlerimiz için acil şifalarda bulundu.

Valimiz Sayın Günay Özdemir, toplantıya ilişkin yapmış olduğu konuşmasında 2017-2018 eğitim-öğretim yılı 2. döneminin ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olması dileklerinde bulunarak, ilimiz eğitimde kalitenin ve niteliğin daha da arttırılması konusunda ilgili kurumların ve kişilerin katılımıyla toplantının düzenlendiğini söyledi.  

Zararlı alışkanlıklara bağımlılık konusunda değinen Sayın Valimiz, zararlı alışkanlıklara bağımlılıkların ülkemizin geleceğini riske attığını belirterek, bu konu ile mücadelede gerekli adımların atıldığını söyledi.

Okul çevre güvenliği konusunda konuşan Sayın Valimiz, okullarımızın çevre güvenliğinin sağlanması ve oluşabilecek olumsuzluklara anında müdahale edilmesi konusunda, her okulumuzun emniyet ve jandarma birimleri ile irtibatlandırıldığını ve okullarımızın çevrelerinin daha güvenli hale getirildiğini söyledi.

Okulların güvenli ortamlar olmasında emniyet, jandarma, okul yönetimi, okul aile birlikleri ve okulların bulunduğu bölgelerin muhtarları ile koordineli çalışmalarının, sürekli irtibat halinde bulunmalarının önemine değinen Sayın Valimiz, ilimizin bu konuda son drece duyarlı olduğunu belirtti.      

Toplantı, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

06-02-201806-02-201806-02-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.