EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Programı Kapsamında Törenler Düzenlendi.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Programı Kapsamında 17 Eylül 2018 Pazartesi günü, öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen makam ziyaretleri ve Atatürk Anıtına Çelenk konulmasının ardından Edirne Merkez Şükrüpaşa İlkokulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreni düzenlendi.
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Programı Kapsamında Törenler Düzenlendi.

Öğrencilerimiz İlköğretim Haftası Kapsamında, Makam Ziyaretleri Gerçekleştirdi.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının ilk günü olan 17 Eylül 2018 Pazartesi günü, İlimiz Merkez Şükrü Paşa İlkokulundan iki öğrencimiz, beraberinde sınıf öğretmenleri ve okul yöneticisi eşliğinde İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ı, ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz başkanlığında Edirne Valimiz Sayın Günay Özdemir’i makamında ziyaret etiler.

Valimiz Sayın Günay Özdemir ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, öğrencilerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, hediye verdiler.

Atatürk Anıtı Önünde Çelenk Sunma Töreni.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı kapsamında ilk tören Atatürk Anıtı önünde düzenlendi. Saat 10.00’da başlayan törende, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt tarafından Atatürk Anıtı önüne Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü çelengi sunumu gerçekleştirildi. Anıt önü çelenk sunma töreni, Saygı duruşunda bulunulmasının akabinde İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından sona erdi.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı Valimiz Sayın Günay Özdemir’in teşrifleriyle Şükrüpaşa İlkokulu’nda Gerçekleştirildi.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programları kapsamında İlimiz Merkez Şükrüpaşa İlkokulunda eğitim öğretim yılı açılış programı düzenlendi. İlimiz Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, okula gelen öğrenci ve velilerimizi müzik eşliğinde karşıladılar.

Öğrencilerimizden oluşan halk oyunları ekibinin gösterileri ile karşılanan Valimiz Sayın Günay Özdemir ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, öğrencilerimizi ve töreni takip eden velilerimizi ve vatandaşlarımızı selamladıktan sonra tören yerindeki yerlerini aldılar.

Tören, Saygı duruşunda bulunulmasının akabinde İstiklâl Marşı’mızın okunması ile başladı.

Şükrüpaşa İlkokulundan bir öğrencimiz tarafından “İlköğretim Haftası” adlı şiirini okumasının ardından, 4. Sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan okul öncesi ve 1. Sınıf öğrencilerine okulumuza hoş geldiniz çiçeği verdiler. Törende, bir öğrencimiz tarafından, tüm öğrencilerimiz adına bir konuşma yapıldı.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İlköğretim Haftasının anlam ve önemini belirten konuşmasında: “Sayın Valim, Değerli Okul Yöneticisi Arkadaşlarım-Öğretmenlerim,  Kıymetli Misafirler ve Sevgili Öğrenciler;

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için verimli ve hayırlı olmasını diliyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Yaşadığımız günün en anlamlı varlıkları ve geleceğimizi sahiplenme durumunda olanlar, sizlersiniz. Sizler, geleceğe uzanan ellerimizsiniz. İleri toplumların üç ortak özelliği vardır. Okumak, Yazmak ve Düşünmek. Bol bol okuyacağız, okuduklarımız üzerine düşüneceğiz ve düşündüklerimizi yazarak çalışacağız.

Ümit ediyoruz ki; derslerinize çalışarak, öğrenerek ve okumayı, yazmayı ve düşünmeyi severek okul hayatınızı tamamlayacaksınız. Bugün bizler için nasıl değerliyseniz yarının yetişkini olacağınız dünya için de kıymetli bir insan haline geleceksiniz.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

Emeğiniz, öğrencilerimizin bu kutlu yürüyüşlerinin vazgeçilmezidir. İlginiz, sevginiz ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz insanlığı ve insanımızı imar edecek olan en büyük güçtür. Bu düşünce ile emeklerinizin ve gayretli çalışmalarınızın karşısında duyduğum saygıyı ifade etmek istiyorum.

Öğretmenler öğretmekten, öğrenciler öğrenmekten haz almalılardır. Öğrenci, öğrenme arzusunu kaybederse geriye sadece diploma alma ve sistem açıklarına karşı geliştirdiği manevra kabiliyeti kalır. Bu durum eğitimi felakete sürükler.

Eğitimin temeli dil ve matematik, ruhu ise iyi insan ve ahlaktır. Bu doğrultuda öğrenci merkezli sosyal sorumluluk projelerinin, öğretmenlerin ilgi ve gayreti ile öğrenme ortamlarını daha verimli hale getiren her türlü projenin destekçisi ve takipçisi olmak isteğimizi, bu alandaki heyecan ve kararlılığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Öğrencilerimizin sadece isimlerini değil, hayat hikâyelerini bilmeniz gerekiyor. Unutmayınız ki, iltifat öğrenciyi gayrete getiren paha biçilmez bir teşviktir.

Değerli Anne ve Babalar;

Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınıza olan inancımla okullarda ve öğrenme ortamlarında vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyorum. Birey eğitim aracılığıyla özgürleşir, eğitimin ve ailesinin vermiş olduğu sorumluluk duygusuyla insanlaşır. Çocuklarımızı kuzu gibi büyütmememiz gerekiyor. Onları bir dahi olarak görüp, fikirlerine değer vermemiz gerekiyor. Eğitim çok bileşenli bir yürüyüştür. Anne–baba olmanın sorumluluğu ve bilinciyle hareket ettiğimizde, kazanan ülkemiz ve geleceğimiz olacaktır.

Kıymetli Okul Müdürü Arkadaşlarım;

Başarılı okulların iki temel özelliği vardır. Bu özellikler çok çalışmak ve iş disiplini sağlamaktır. Başarılı okul yöneticilerinin ise temel özellikleri destekleyi olmak ve rol model olmalarıdır. Müdürler öğretmen arkadaşlarımızla her zaman istişare etmelidirler. Veliler okuldan ziyade öğretmeni tercih ediyorlarsa, okul yönetimi kendi sistemini gözden geçirmelidir.

Okullarınızı bulunduğu sosyal ve mahalli yapının ortasına bir kültür merkezi olarak yerleştirme gayretinizi, öğretmenler ve öğrenciler için mutlu olacakları ve sevecekleri bir okul iklimi ve güven ortamı inşa etme çabası içerisinde olduğunuzu, bizler takdirle, velilerimiz ise şükranla izlemektedir.

Bu doğrultuda artarak devam eden çabanızı, çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlama gayret ve heyecanınızı takdir ediyorum. Daha çok paylaşmak, örnek olacak uygulamaları çoğaltmak, görüşmek, daha çok okumak, sürekli kendimizi yenileme ve geliştirme çabası içerisinde yürümek bizim vizyonumuz, geleceğe bakışımız olmuştur.

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

Okullar, doğru bilgiye, doğru ve sağlıklı yollardan ulaşmanın yeni nesillere kazandırıldığı yerlerdir. Çalışmanın ürünü başarıdır. Öğretmenlerinizin yönlendirmesiyle yapacağınız her çalışmanın karşılığını mutlaka göreceksiniz.

Okul sizin yuvanızdır. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi ve saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyorum. Pırıl pırıl bir gelecek ve aydınlık yarınlar sizleri bekliyor.

Sözlerime Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün veciz bir sözüyle son vermek istiyorum. “Bir millet savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür” Sizlere güveniyor, sizleri seviyoruz” dedi.

Valimiz Sayın Günay Özdemir, yapmış olduğu konuşmasında: “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her türlü imkânlardan faydalanması, daha iyi eğitim alması için üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Bütün kurumlar olarak, sivil toplum örgütleri olarak, okul aile birlikleri ve muhtarlar olarak elbirliğiyle öğrencilerimizin eğitimlerini en iyi şekilde yapabilecekleri şekilde okul ve çevre güvenliği sağlanıyor.

Öğretmenlerimiz geleceği yetiştirdiklerinin farkındalar. Geleceği dizayn ettiklerinin farkındalar, her yıl öğretmenlerimiz kendilerini yenileyerek gelinen dünyaya ayak uydurmaya çalışıyorlar.

Teknoloji ve dünya hızla gelişiyor her zaman kendimizi yenilemeliyiz. Gelecekte dünyada söz sahibi olacaksak, her an değişime, yenilenmeye hazır olmak konusunda gayretli olmalıyız. Öğretmenlerimizde her yıl kendilerini yenileyerek eğitim öğretime başlıyorlar. Öğretmenlik akıl, kalp ve duyguyla yapılan bir iştir. Çocuklarımıza aklımızla ve duygumuzla yaklaşmamız gerekiyor; bunun ikisini bir arada yapabilirsek Cumhuriyetin ve Atatürk ilkelerinin teminatı olan gençlerimizi geleceğe çok rahat bir şekilde hazırlamış olacağız. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı, öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Açılış törenin ardından Valimiz Sayın Günay Özdemir, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ve beraberindekiler sınıfları ziyaret ettiler. Öğrencilerimize ilk dersleri Valimiz Sayın Günay Özdemir tarafından verildi.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı, Valimiz Sayın Günay Özdemir ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt tarafından öğrencilerimize ücretsiz ders kitaplarının ve hediye kitaplarının dağıtılmasının ardından sona erdi.

17-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.