EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018 YILI LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI İSTANBUL AVRUPA BÖLGE SERGİSİNE EDİRNE’DEN 8 PROJE GİDİYOR!

2018 YILI LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI İSTANBUL AVRUPA BÖLGE SERGİSİNE EDİRNE’DEN 8 PROJE GİDİYOR!

TÜBİTAK tarafından her yıl öğrencilerin sosyal ve eğitim hayatında karşılaştıkları ve duydukları problemler veya sıkıntılar üzerinden; genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, soru sormaya, merak etmeye teşvik etmek suretiyle, yaşanılan problem ve sıkıntılara çözüm aramaya yönlendirmek ve liseli gençlerin gerek şahsını ve gerekse toplumu ilgilendiren problemleri kavrama ve çözme yeteneğini açığa çıkarmak amacıyla ‘Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’ düzenlenmektedir. Yarışma Türkiye çapında Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım ve Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere toplam 12 bilim alanında düzenlenmektedir.

2018 yılı TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisine davet edilen projeler Bölge kurulu tarafından belirlendi. İstanbul-Avrupa Bölge Sergisi 12 Mart 2018 Pazartesi günü İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi´nde başlayacak olup derece alan ve Ankara’da gerçekleştirilecek final yarışmasına katılacak projeler de yine bölge kurulu tarafından belirlenecektir.

Edirne, İstanbul Avrupa Yakası, Tekirdağ ve Kırklareli’ den gelen projelerin yarışacağı bölge sergisinde,  Edirne’den 6 alanda 8 proje ilimizi temsil etmeye hak kazanmıştır. Psikoloji alanında Edirne 1.Murat Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Banu ÖZADAM ve Edirne Uzunköprü TEV Orhan Çetin Fen Lisesi öğrencisi Buse Bulut, Sosyoloji alanında Edirne Uzunköprü M. Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hürrem RENÇPER, Biyoloji alanında Edirne Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğrencileri Mustafa Kerem Dikici ve Ertan Erkut Nal ve Edirne Özel Bahçeşehir Fen Lisesi öğrencileri  Irmak Aylin Yılmaz ve Ecem Eren, Türk Dili ve Edebiyatı alanında Edirne Keşan Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Tuğçe AKAN, Fizik alanında Edirne Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğrencileri Sude Yazıcı ve Mehmet Kaan Onaran, Teknolojik Tasarım alanında Edirne Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğrencisi Ece İrem Öğrek hazırlamış oldukları projeler ile sergiye katılacaklardır.

Bölge sergisine katılmaya hak kazanan okullarımızı başarılarından dolayı tebrik eder, emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bölge finali yarışmasında başarılar dileriz.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.