EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“21. Yüzyıl Okulunda Liderlik Projesi” Kapsamında Verilen Eğitimler Sona Erdi.

  “21. Yüzyıl Okulunda Liderlik” isimli projesi kapsamında ilimizde görev yapan 100 okul müdürüne 27-30-31 Ekim 2014 tarihlerinde 15 saatlik modern liderlik ve teknoloji eğitimi verildi.
“21. Yüzyıl Okulunda Liderlik Projesi” Kapsamında Verilen Eğitimler Sona Erdi.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün Trakya Kalkınma Ajansı Temmuz Ağustos Dönemi Teknik Destek Hibe Programı çerçevesinde kabul edilen “21. Yüzyıl Okulunda Liderlik” isimli projesi kapsamında ilimizde görev yapan 100 okul müdürüne 27-30-31 Ekim 2014 tarihlerinde 15 saatlik modern liderlik ve teknoloji eğitimi verilmiştir.

27 Ekim 2014 pazartesi günü Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü binasında Sayın Valimiz Dursun Ali ŞAHİN’in katılımıyla açılış kokteyli düzenlenmiştir. Kokteylin ardından Yaratıcı Zihinler Atölyesinde “Teknoloji ve Eğitim” konulu atölye çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

30-31 Ekim 2014 tarihlerinde Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında devam eden eğitimlerde “21. Yüzyıl Okulunda Liderlik ve 21. Yüzyıl Becerileri” ana başlıkları altında toplam altı farklı konu ele alınmış, grup çalışmaları ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirilmiştir.

 Eğitim uzmanları Kayhan KARLI, Esra SAVAŞAN, Mürşide DEMİRKOL ve Ömer Kaan KARAHAN dönüşümlü olarak gruplara eğitim vermişlerdir. İletişim ve liderlik eğitimi ile idari personelimizin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına destek olmak, 21. yy yaklaşımlarını yönetim tarzıyla bütünleştirmiş yeniçağ liderleri yetiştirmenin amaçlandığı projemiz sayesinde okul idarecilerimiz 21. Yüzyıl okullarında hizmet sundukları çevrenin kendilerinden beklentilerini anlayarak, kendisinin ve personelinin gelişimini destekleyen, değişen şartlara ayak uydurabilen, kurumsal iletişimi sağlamada öncülük eden, okulunun ve öğretmenlerin ihtiyaçlarını görüp kaynak sağlayan liderler haline gelme konusunda farkındalık kazanmışlardır.

 

 

3333333222222222

  

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.