EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda 50 Okulumuz Desteklenmeye Hak Kazandı

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda 17 Ekim 2017 tarihinde başvuruları başlayan süreç ilimiz merkez ilçe ve ilçelerimizden 50 okulumuzun desteklenmeye hak kazanan projesi ile sonuçlanmıştır.
4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda 50 Okulumuz Desteklenmeye Hak Kazandı

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile öğrenciler ilgilendikleri bilimsel konular hakkında daha fazla bilgi edinebilme şansını yakalarlar. Bilimsel konularla ilgilenirken bilimsel düşünceyi öğrenirler ve problem çözme kabiliyetlerini geliştirirler. Deney yapma disiplini kazanırken, deneyler sırasında elde ettikleri bulguları ve araştırmalarının sonuçlarını sunumlar yaparak ifade edebilirler. Ayrıca deney sonuçlarını değerlendirirken hem kendilerine hem de başka katılımcılara yapıcı eleştiriler yapabilme becerisi kazanırlar. Çalıştıkları konuya göre elde ettikleri verileri analiz ederken, tablo ve grafikleri hazırlarken matematik kullanımının önemini fark ederler. Konu araştırması yaparken de çeşitli alanlarda bilgi edinebilirler. Projelerinin sunumuyla da bilimsel iletişimi kavrayıp bilimsel konuları anlama ve anlatabilme becerilerini geliştirirler. Gerçekte proje süreci, çeşitli seviyelerde problem çözme becerilerinin gelişmesi sürecidir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “4006-TÜBİTAK Fuarı başvuruları sona ermiştir. İlimiz genelinde 50 okulumuzun projesi desteklenmeye hak kazanmıştır. Toplumda bilim kültürünün yaygınlaştırılması, ülkemizin kalkınması, refaha kavuşması ve sevgili çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına kavuşması yönünde yaptıkları ve yapacakları projeler için okullarımıza teşekkür eder, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim” dedi.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.