EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. Sınıf Öğrencilerimize Ortak Sınavlar Motivasyon Semineri.

8. Sınıf Öğrencilerimize Ortak Sınavlar Motivasyon Semineri.

Kişisel yetenek ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesi, duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bilinçli hale getirip hedef odaklı ve yapıcı bir şekilde geliştirmede kullanılan bir dizi yöntemlerden oluşan NLP eğitimi Türkiye temsilcisi, düşünce koçu, öykü, makale ve şiir yazarı Sayın Münir Arıkan tarafından öğrencilerimize “Ortak Sınavlar Motivasyon Semineri”.

İlimiz merkez ilçe resmi ve özel okullarımızda öğrenim gören 8. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak 06 Nisan 2017 Perşembe günü düzenlenen seminerde, Sayın Münir Arıkan, öğrencilerimize başarı için önerilerde bulunarak, başarının önündeki engelleri aşmak için neler yapılması gerektiğini, dünya ve ülkemiz genelinde insanların yaşanmış gerçek başarı hikâyelerinden alıntılarla anlattı.

Sayın Arıkan, iyi iletişim kurmanın önemine değinerek, öğrencilerimize birbirlerini sevmelerini, başarının takım çalışmasıyla daha mümkün olduğunu söyledi.

Dünya üzerinde yaşayan 8 milyar insanının 3 milyarının çalışmak zorunda olduğuna dikkat çeken Sayın Arıkan, dünyada 1.2 milyar kişiye iş imkanının olduğunu, 1.8 milyar insanın ise işsiz kalma durumuyla karşı karşıya kaldığını, bu nedenle geleceğin mesleklerinin iyi bilinmesi gerekliliğinin önemine değindi.

Öğrencilerimize, potansiyellerini keşfetmelerinin hayatlarında başarılı olmaları için son derece önemli olduğunu söyleyen Sayın Arıkan, başarıya ulaşmada, bir fikrinizin olmasının yanında bunu güzel sunmanın da gerekliliğinin altını çizdi.

 

Seminerin ardından Sayın Münir Arıkan’a, vermiş olduğu seminer için Müdürlüğümüz adına çiçek takdim edildi.    

07-04-201707-04-201707-04-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.