EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa’da Otelcilik Uygulamaları

           İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin  Prag’da "Avrupa’da Otelcilik Uygulamaları" Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Hareketlilik Projesi Proje Ekibi Öğrenci ve Öğretmenlerini  Ziyaret Etti.
Avrupa’da Otelcilik Uygulamaları

      Edirne Merkez Dr.Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek içecek hizmetleri alanı öğrencilerinin Erasmus + programı çerçevesinde "Avrupa´da Mesleki Eğitim Uygulamaları" projesi ile turizm lisesi ve  Prag Step Otel´de  gerçekleştirdikleri uygulama eğitimlerini yerinde görmek ve gözlemlemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal SOYTÜRK ve şube müdürlerinden oluşan bir heyetle  ziyaret gerçekleştirildi.

      Gerçekleştirilen ziyarette alınan eğitim hakkında bilgiler aktarıldı, görüş alış verişi yapıldı. Öğrencilerde böyle bir ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Avrupa’da Otelcilik Uygulamaları

      2014 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus + Ana Eylem 1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje teklifi değerlendirme sonucunda kabul projeler arasında yer alan eski adı Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi olan Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin projesi Eylül 2014 tarihinde başladı.

       Edirne’den başvurular arasında kabul edilen bir kaç projeden biri olan Dr.Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Avrupa’da Otelcilik Uygulamaları adlı projesi hibe olarak 70 bin avro hibe almaya hak kazanmıştı.

Edirne’den Prag’a Turizm Eğitimi İçin Gittiler

      Türkiye Ulusal Ajansı Başkanlığa sunulan toplamda 1482 proje başarılı bulunan 221 proje arasına giren Avrupa’da Otelcilik Uygulamaları adlı projede Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde toplamda  28 öğrenci 2 şer  haftalık otelcilik ve restaurant, Çek mutfağı  uygulamaları üzerine teorik ve pratik eğitim alacak. Şu an ilk grupta yer alan 14 öğrenci eğitim ve staj görmeye devam ediyorlar.

       Projede  belirlenen hareketlilik akışına göre nisan ayı içinde 14 öğrenci ve 4 refakatçı öğretmen, yönetici görev almakta. Prag şehir merkezinde konaklama yaparak gündüz Hotelova Skola adlı turizm meslek lisesinde yiyecek-içeçek ve konaklama alanında kurs almaktadır. Ayrıca çeşitli otel ve restaurantta staj ve gözlem imkânı bulacaklar.  Aynı eğitimi mayıs ayı içinde 14 öğrenci ve 4 refakatçı öğretmen olarak ta alınarak proje tamamlanacak.

2 2

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.