EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi Uygulama Toplantısı Yapıldı

  İlimizde yaşayan gençlerin daha güvenli ve mutlu bir hayat sürdürmelerine katkıda bulunmak, çocuk ve gençlerimizin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” projesi uygulama protokolü imzalanmıştır. 
Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi Uygulama Toplantısı Yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi ile toplumun bağımlılıkla mücadele sürecindeki bilinç düzeyini arttırmak, ülkemizde yaşayan çocuk, genç ve yetişkinlerin daha güvenli ve mutlu bir hayat sürdürmelerine katkıda bulunmak, sigara, alkol, uyuşturucu gibi zararlı maddelerin tüketimini en aza indirmek, sağlıklı bir nesil ve toplumun oluşmasına zemin hazırlamak, kumar, şans oyunları gibi kötü alışkanlıklarla mücadele etmek ve madde bağımlılarını topluma yeniden kazandırmak amaçlanmıştır.

Bu kapsamda; 22 Mayıs Cuma günü saat 14:30´da Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonunda Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürü Filiz SUGÖZLEYEN ile Özel Öğretim ve Rehberlik Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Yüksel YAZICI başkanlığında, İlçe Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürleri, Merkez İlçe ve Merkeze bağlı 8 ilçe Halk Eğitim Merkez Müdürleri, Meslekli Eğitim Merkez Müdürleri ve Merkez Orta Öğretim Kurumları Müdürlerinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

            Toplantıda, Türkiye bağımlılıkla eğitim programı tanıtıldı, madde bağımlılığı nedir, kimler madde bağımlısıdır,  bağımlılık yapıcı maddeler nelerdir, Türkiye bağımlılıkla mücadele eğitim programının amaçları, Türkiye bağımlılıkla mücadele eğitim programı kapsamında iş birliği yapılan kurumlar hakkında bilgiler verildi.

2  2

2

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.