EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balkan Şehitlerimiz Anıldı

Şükrüpaşa Anıtı ve Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünde düzenlenen törenlerle Balkan Savaşları şehitlerimiz anıldı. 
Balkan Şehitlerimiz Anıldı

      Balkan Savaşları´nın 102´nci yılında şehitler için düzenlenen anma etkinliklerine Edirne İl Protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

     Balkan Şehitlerimizi Anma Töreni Şükrüpaşa Anıtına çelenklerin konulması, Saygı Duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Askerler tarafından saygı atışının yapılmasının ardından şehitlerimiz için dua edildi.

    Şükrüpaşa Anıtının ardından günün anlam ve önemine ilişkin tören Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Salonunda düzenlenen program ile devam etti.

     Program Saygı Duruşu ve İlhami Ertem Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan koro eşliğinde söylenen İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlimiz İlhami Ertem Anadolu Lisesi öğrencisi Selene CABALAR tarafından okundu.

    Balkan şehitlerini anma programı, Balkan Şehitleri konulu kısa filmin izlenmesinin ardından Edirne İlhami Ertem Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Vaveyla” adlı dramatizasyonun sahnelenmesinin ardından sona erdi.

2   2   22   2   22   2   23   3

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.