EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak Ödül Töreni Gerçekleştirildi.

Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanarak yürürlüğe konulan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” gereğince İlimiz Merkez ve İlçe okullarından Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımıza “Beyaz Bayrak”, “Sertifika” ve “Prinç Lehvaları” 05 Ekim 2016 Çarşamba günü İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonunda düzenlenen törenle verildi.
Beyaz Bayrak Ödül Töreni Gerçekleştirildi.

Törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Sayın Onur Çakır, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımızın idarecileri ile Merkez İlçe okul müdürleri katıldı.

Tören, Saygı Duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, yapmış olduğu konuşmasında: “Örgün ve yaygın eğitim kurumlarımızdaki öğrencilerin sağlığının korunması, geliştirilmesi, yüksek seviyede tutulması ve eğitimde hedeflenen kaliteye erişilebilmesi, okul binalarının fiziki yapılarından ve çevreden kaynaklanan olumsuz sağlık şartlarının iyileştirilmesi, koruyucu tedbirlerin alınmasına bağlıdır.

Sağlık dünyadaki en değerli nimetimizdir. Sağlığımızı yeterli hijyeni sağlayamadan koruyamayız. Okullarda çok sayıda öğrenci bir arada bulunduğu için uygun olmayan koşullarda bulaşıcı hastalıkların görülmesi ve yayılması daha kolay olmaktadır. Bu nedenle toplu yaşanılan binalarda insan sağlığı açısından temizlik ve hijyen daha da bir önem kazanmaktadır. Okul ve benzeri kurumlarda her gün düzenli olarak temizliğin sağlanması, hijyen ortamın korunması, vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Türk vatandaşının sağlığı ve sağlamlığı, her zaman üzerinde durulacak ulusal sorunumuzdur. Çünkü cumhuriyet; düşünsel, bilimsel ve bedensel bakımlardan güçlü ve yüksek düzeyli koruyucular ister’ sözüyle sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için temizliğe önem vermemiz gerektiğine işaret etmiştir.

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla; Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü, Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında 05/06/2015 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeniden imzalanarak yürürlüğe girmiştir. Beyaz Bayrak projesinin temel amacını, okullarımızda öğrencilerimiz için temiz bir eğitim öğretim ortamı hazırlamak, bu temiz ortamları korumak ve bu temizlik anlayışını yaygınlaştırmak olarak sıralayabiliriz. Öğrencilerimizin bulundukları ortamda sağlıklı bir şekilde eğitim ve öğretim görebilmeleri için her türlü imkân sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki sağlıklı nesiller ancak sağlıklı ortamlarda yetişirler.

Çocuklarımızın sağlıklı büyümeleri ve sağlıklı ortamlarda eğitim görebilmeleri adına her türlü çalışmayı yapan ve bu belgeyi almaya hak kazanan okullarımızı huzurlarınızda tebrik ediyor ve bundan sonraki yıllarda da bu alandaki kalitelerini daha yukarılara taşımalarını ve il genelinde bu yıl Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımızın sayısının artmasını temenni ediyorum.” dedi.

Ödül töreni,  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan ve İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Sayın Onur Çakır tarafından  “Beyaz Bayrak”, “Sertifika” ve “Prinç Lehvaların” okul müdürlerine teslim edilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımız;

Merkez Büyükdöllük İlkokulu, Merkez Büyükdöllük Ortaokulu, Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Keşan Ali Kale ve Kardeşler Ortaokulu, Keşan Dr. Ali İhsan Çuhacı İlkokulu, Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Keşan Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, Keşan Özel Aden Anaokulu, Keşan Özel Aden İlkokulu, Keşan Özel Aden Ortaokulu, Uzunköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uzunköprü Mahmut Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Tekinik Anadolu Lisesi, Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi, Uzunköprü TEV Orhan Çetin Anadolu Lisesi, Uzunköprü Cumhuriyet İlkokulu, Havsa Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Lalapaşa Cumhuriyet Ortaokulu, Meriç Küplü Şht. Öğretmen Zeki Savruk Ortaokulu, Süloğlu Anaokulu, Süloğlu İlkokulu. 

05-10-2016   05-10-2016   05-10-201605-10-2016   05-10-2016   05-10-201605-10-2016   05-10-2016   05-10-201605-10-2016

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.