EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bonus Hocadan 12. Sınıf Öğrencilerimize Sınav Motivasyonu Konferansı

Bonus Hoca olarak bilinen Eğitimci Yazar Süleyman BELEDİOĞLU, İlimiz 12. Sınıf öğrencilerine “Sınav Stresini Yenme, Sınava Hazırlanma Teknikleri ve Motivasyon” konulu konferans verdi.
Bonus Hocadan 12. Sınıf Öğrencilerimize Sınav Motivasyonu Konferansı

Edirne Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Konferans Salonunda 16 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 10:30 ve 14:00’ da iki oturum olarak düzenlenen konferansa, Edirne İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Cemal TURAN, Şube Müdürlerimiz ile İlimiz Merkezinde öğrenim gören 12. sınıf öğrencileri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN konferansın açılış konuşmasında, “Hayat; yüreğinizle, sevdiklerinizle mutluluğa yapılan yolculuktur. Her birimiz çok iyi biliyoruz ki yarın bugünden belirlenir. Bazen zorlu süreçlerle karşılaştığımız gelecek yolculuğunda başarı, zirveye kararlı adımlarla yürümektir. Gelecekle ilgili ideallerini doğru belirleyenler ve hedefe varmanın tüm imkânlarını sonuna kadar kullananlar için başarı kaçınılmazdır. Yapabileceğine inanmak başarının en önemli anahtarıdır. Başarının sırrı eğitimin her aşaması tabii ki önemlidir. Ancak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın toplumdaki rolünü belirlemede en belirleyici eğitim basamağı, yükseköğrenimdir. Yükseköğrenim kurumlarına girmek isteyen öğrencilerimizi zorluk algısının arttığı, stresli bir süreç beklemektedir. Öğrencilerimiz için çok önemli olan bu süreçte onların yanında olmak ve eğitimlerine katkıda bulunmak bizim en temel sorumluluğumuzdur.

Sevgili Öğrenciler, Geleceğiniz, kaderiniz kendi ellerinizdedir. Sizlere güveniyoruz, tercihlerinizi önemsiyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi: “Bütün ümidimiz sizsiniz.” Bizler de tüm imkânlarımızla sizlerin başarısı için çalışıyoruz. Sizin başarınız, mutluluğunuz; hepimizin başarısı ve mutluluğudur. Yıllardır canla başla hazırlandığınız, hayatınızda önemli bir dönüm noktası olarak gördüğünüz üniversite sınavlarında arzu ettiğiniz başarıyı yakalayacağınıza ve hedeflediğiniz üniversiteye gireceğinize inanıyorum. Fakat unutmamanız gereken en önemli husus da sizlerin geleceğini belirleyecek olan birkaç saatlik sınav değil, gözlerinizdeki ışık, zihinlerinizdeki birikim, yüreklerinizdeki cesarettir. Unutmamalıyız ki, her konuda başarılı olmanın temel ilkeleri kararlı olmak, pratik tekniklerle bilinçli çalışma ve kendine güvendir. Araştırmalar; stresin bilgiyi kullanmayı azalttığını, özgüveni yüksek bireylerinse sınav kaygısını daha kolay atlattığını göstermektedir.

Edirne Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de sınav stresini yenme ve moral motivasyon arttırma konularında sizlere destek olmak amacıyla, Ülkemizde eğitim alanındaki gelişmelerin öncüsü, farklı yorumlarıyla eğitimin güçlü temsilcisi, çözüm odaklı çalışmalarıyla tanınan Nam-ı diğer Bonus Hocamız, Süleyman BELEDİOĞLU’nu sizlerle buluşturuyoruz. Bu seminerle Bonus Hocamızın birikimi ve performansıyla sizleri mutlu edeceğini ve hayatınızda küçük dokunuşlarla büyük değişimleri başlatacağına inanıyorum.

Çok yoğun programları arasında bizleri kırmayıp Edirne eğitimine verdikleri katkıdan dolayı değerli hocamıza, katılımcı değerli öğretmen ve yöneticilerimize, gelecek umudumuz siz sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüzün açılış konuşmasının ardından sahneye davet edilen, Eğitimci Yazar Süleyman BELEDİOĞLU, namı diğer Bonus Hoca öğrencilerimize “Sınav Stresini Yenme, Sınava Hazırlanma Teknikleri ve Motivasyon” konularında konferans verdi.

Sayın BELEDİOĞLU, öğrencinin üç temel görevi olduğunu söyleyerek, bunların, anlama, akılda tutma ve hatırlama olduğunu belirtti. Öğrencilerimize sınava hazırlanırken, sınav olacağınız koşullara uygun ders çalışılması gerektiğini söyleyen Sayın BELEDİOĞLU, test çözme teknikleri üzerine öğrencilerimizi bilgilendirerek, test çözerken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilinçlendirdi.

Sayın Süleyman BELEDİOĞLU konferansın sonunda, öğrencilerimizin de tekrarlayarak katılım gösterdiği sınav motivasyon konuşması yaptı.

Öğrencilerimize yönelik vermiş olduğu konferanstan dolayı Eğitimci Yazar Süleyman BELEDİOĞLU’na hediye takdim edilmesinin ardından konferans sona erdi. 

16-12-2015   16-12-2015   16-12-201516-12-2015   16-12-2015   16-12-201516-12-2015   16-12-2015   16-12-2015

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.