EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bonus Hocadan Öğrencilerimize LYS Öncesi Motivasyon Semineri.

İlimiz merkez 12. Sınıf öğrencilerimize yönelik olarak LYS sınavı çalışma yöntemleri, etkili akılda tutma teknikleri ve motivasyon konularında seminer verildi.
Bonus Hocadan Öğrencilerimize LYS Öncesi Motivasyon Semineri.

10 Mayıs 2017 Çarşamba günü Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak Bonus Hoca olarak ta bilinen Sayın Süleyman Beledioğlu katıldı.

Sayın Beledioğlu, YGS sınavı ile LYS sınavı arasındaki soru yönünden farklılıklara dikkat çektiği konuşmasında, LYS sınavına hazırlanan öğrencilerimize, sınava hazırlık aşamasında izlemeleri gereken yollara ilişkin bilgilendirme yaptı.

İnsan beynin ders çalışılan ortamı kaydettiğini ve sınav günü bu görüntüleri aradığını söyleyen Sayın Beledioğlu, ders çalışırken mümkün olduğu kadar sınav ortamına uygun ders çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

Sayın Beledioğlu, ders çalışırken verilenen aralarda, çalışılan konunun üzerine düşünülmesi gerektiğini söyleyerek, insan beyninin anladığını değil, tekrar edilenleri kaydettiğini belirtti.

10-05-201710-05-201710-05-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.