EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇODER Başkan ve Yönetiminden İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

Geleneksel Çocuk Oyunları Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği (ÇODER) Başkanı Sayın Sadrettin Alıcı ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ı ziyaret ettiler.
ÇODER Başkan ve Yönetiminden İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

İl Millî Eğitim Müdürümüzün Makam Çalışma Odasında gerçekleşen ziyarette dernek başkanı Sayın Sadrettin Alıcı, Geleneksel Çocuk Oyunları Gençlik Ve Spor Kulübü Derneğinin kuruluş amaçları ve gerçekleştirilen faaliyetlerini İl Millî Eğitim Müdürümüze anlattı. Akıllı telefonların, tabletlerin ve bilgisayarların çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmada ve çağımızın hastalığı olan Obezite ile mücadelede Geleneksel Çocuk Oyunlarının önemine değindi.

Geleneksel çocuk oyunlarımızın unutulmadan gelecek nesillere aktarılmasının öneminden bahseden Sayın ÇODER başkanı, bu amaçlalar doğrultusunda Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ÇODER olarak Çocuk Oyunları İle ilgili projeler yapmak istediklerini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yeni neslin siber zorbalık tehdidi altında olduğunu söyleyerek, bazı çocuklar boş zamanlarının çoğunu odasında hareket etmeden bilgisayarının başında geçiriyor dedi. İl Millî Eğitim Müdürümüz, çocuklarımız ve gençlerimizi bu yeni nesil tehditlerinden korumak için izlenmesi gereken yollardan birinin de geleneksel çocuk oyunlarımızı onlara öğreterek, bu yönde sosyalleşmelerini teşvik etmek olduğunu söyledi.  

İl Millî Eğitim Müdürümüz, Geleneksel çocuk oyunlarımız ile birbirleriyle vakit geçiren çocuklarımız yeni arkadaşlıklar kurarak paylaşmayı, dayanışmayı, kazanmak kadar kaybetmenin de doğal bir sonuç olduğunu öğrenecekler ve boş zamanlarını daha kaliteli değerlendirecekler diyerek, Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, geleneksel çocuk oyunlarımızın çocuklarımıza öğretilmesi noktasında Geleneksel Çocuk Oyunları Gençlik Kulübü Derneği ile birlikte ortak çalışmalar yürütüleceğini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, dernek başkanı ve üyelerine gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten duyduğu memnuniyet duyduğunu söyledi.

Geleneksel Çocuk Oyunları Gençlik Kulübü Derneği (ÇODER) Başkanı Sayın Sadrettin Alıcı, ziyaretlerinin anısına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’a topaç hediye etti.

27-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.