EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cyber-Sensibility (Siber Duyarlılık) Projesi Final Toplantısına Katıldık.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Konsorsiyum koordinatörü olduğu, ilimizden Edirne Lisesi ile birlikte İspanya, Yunanistan, İtalya ve Macaristan’dan liselerin de ortak olarak yer aldığı Erasmus+ KA2 Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği Stratejik Ortaklıklar kapsamında hazırlanan ve Türk Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanan Cyber-Sensibility (Siber Duyarlılık) Projesi´nin 18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek final toplantısına katılmak üzere yöneticilerimiz ve öğretmenlerden oluşan ekibimiz Macaristan´ın Pecs kentine gitmişlerdir.
Cyber-Sensibility (Siber Duyarlılık) Projesi Final Toplantısına Katıldık.

2016-2018 yılları arasında uygulanan proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler ile öğrencilerimize ve velilerine sanal dünyanın riskleri hakkında gerekli bilgiler verilmiş, modern teknolojiyi güvenli bir şekilde kullanma becerisi kazanmalarına katkı sağlanmıştır.

Projemiz neticesinde öğrencilerin sanal dünyayı güvenli ve sorumlu şekilde kullanmayı öğrenmeleri ve farkındalık kazanmaları için oldukça yararlı ve eğlenceli bir doküman elde edilmiştir. Projede yer alan okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimiz sanal bir siber-kahraman tasarlamışlar ve bu kahramanın sanal dünyadaki maceralarını anlatan bir çizgi roman hazırlamışlardır. Gelecekte daha nice projelerde birlikte çalışmayı umduğumuz ortaklarımıza bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

19-06-201819-06-2018

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.