EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde öğrencilerimiz tarafından seçilmiş olan Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Hz. Muhammed’in Hayatı dersleriyle alakalı olarak değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt başkanlığında düzenlenen toplantıya İlçe Millî Eğitim Müdürleri, ilimiz genelinde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İHL Meslek Dersleri ve Arapça öğretmenleri ile İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür ve Müdür Yardımcıları katıldı.

Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü Temalı Bilgi ve Kültür Yarışması Bilgilendirmesi Yapıldı.    

Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü yazısı doğrultusunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Türkiye geneli resmi/özel tüm ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesi ve insanların sahih kaynaklarla buluşması amacıyla Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü temalı “Bilgi ve Kültür Yarışması” düzenlenmesi uygun görülmüştür.

Öğrencilerimiz arasında gönüllülük esasına göre düzenlenecek yarışmanın bilgilendirilmesinin yapıldığı toplantıya İl Müftüsü Sayın Emrullah Üzüm, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sayın Abdullah Taha İmamoğlu, yarışmayı organize eden Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yetkilileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yetkilileri tarafından Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü temalı Bilgi ve Kültür Yarışması sürecine ilişkin katılımcılara bilgilendirme sunumu yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlamak için Hz. Peygamberimizin hayatının bilinmesinin gerektiğini belirterek, yarışmanın hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Müftüsü Sayın Emrullah Üzüm ile Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sayın Abdullah Taha İmamoğlu yapmış oldukları konuşmalarında, Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü temalı Bilgi ve Kültür yarışmasının hayırlı olmasını dilediler.

Değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

18-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.