EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Kuşağı Projesi Kapsamında Avrupa Konseyi Temsilcileri İlimizi Ziyaret Ettiler

  Avrupa Konseyi temsilcileri, İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda, Edirne’deki pilot ve gönüllü okulların müdürleri ve öğretmenleriyle bir araya geldi
Demokrasi Kuşağı Projesi Kapsamında Avrupa Konseyi Temsilcileri İlimizi Ziyaret Ettiler

Millî Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Konseyi tarafından yürütülmekte olan Demokrasi Kuşağı Projesi kapsamında; Avrupa Konseyi temsilcileri, 2–3 Aralık 2014 tarihleri arasında projenin pilot illerinden biri olan Edirne’yi ziyaret ettiler.

Avrupa Konseyi temsilcileri, İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda, Edirne’deki pilot ve gönüllü okulların müdürleri ve öğretmenleriyle bir araya geldi.

Ziyaretin amacı, Demokrasi Kuşağı Projesi’nin pilot okulları olan Lala Şahinpaşa İlkokulu-Ortaokulu ile Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılı boyunca pilot uygulaması yapılan demokratik okul kültürünün yerleştirilmesine yönelik etkinliklerin 8 yeni okula yaygınlaştırılması için yapılacak olan çalışmalara destek vermek ve okulların etkinlikler öncesinde ne durumda olduklarını tespit etmek. Projeye dâhil olan yeni okullarımız; 50. Yıl İlkokulu, Mehmet Ruşen Erkut Ortaokulu, 75. Yıl İlkokulu, Kurtuluş İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Edirne Sosyal Bilimler Lisesi ve Edirne Anadolu İmam Hatip Lisesi. Yeni okullarda etkinlikler Mart 2015 sonuna kadar uygulanacak.

Demokrasi Kuşağı adıyla anılan Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından birlikte finanse edilmekte olup, Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının sahipliğinde Avrupa Konseyi tarafından yürütülmektedir.

           Proje kapsamında; demokratik okul kültürünün güçlendirilmesi, alan ile ilgili eğitim ve öğretim materyallerinin hazırlanması yönünde çalışmalar yürütülmektedir. 

2   2   22   2

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.