EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Digital Griots (Dijital Yerliler) Projesi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Konsorsiyum lideri olduğu, ilimizden Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ile birlikte Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Portekiz ve Polonya’dan ortakların  yer aldığı Erasmus+ KA2 Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği Stratejik Ortaklıklar kapsamında hazırlanan ve Türk Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanan Digital Griots (Dijital Yerliler) Projesi´nin 29 Haziran - 4 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Proje Toplantısına katılmak üzere yöneticilerimiz ve öğretmenlerden oluşan proje ekibimiz Portekiz´ in Alcochete kentine gitmişlerdir.
Digital Griots (Dijital Yerliler) Projesi

2017-2019 yılları arasında uygulanacak projemiz ile amacımız; Teknoloji çağında doğmuş olan gençlerin, dijital okur-yazarlık becerilerinin ve dijital bilgiyi işleme, yorumlama ve yordama yeterliliklerinin artmasına ve içinde bulunduğumuz çağın önde gelen olgularından olan "Dijital Vatandaşlık"  kapsamında içinde bulundukları topluma yön verebilen kimseler olarak yetişmelerine yardımcı olmaktır.

Bu projenin amacı, en iyi teknoloji kullanıcısı olan gençlerimizi dijital dünyada hayatta kalmak için hayati becerilerle donatmaktır. Dijital okuryazarlık geliştirmek için proje süresince  Bilgi okuryazarlığı,  İletişim Okuryazarlığı, Görsel okur Yazarlık, Sosyal Okuryazarlık, Teknoloji Okuryazarlığı, Medya okuryazarlığı konuları üzerinde faaliyetler gerçekleştirilecektir.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.