EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“DİL-BİL Kendini Geliştir” Projesi Protokolü İmzalandı

Edirne Valiliği koordinasyonunda, Trakya Üniversitesi, Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce ortak yürütülecek olan Trakya Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin ücretsiz dil eğitimi ve kişisel kursları almaları amacıyla hazırlanan “DİL-BİL Kendini Geliştir” Projesi protokol imza töreni gerçekleştirildi.
“DİL-BİL Kendini Geliştir” Projesi Protokolü İmzalandı

Edirne Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen “DİL-BİL Kendini Geliştir” Projesi protokol imza törenine, Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Erhan Tabakoğlu, Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Zekeriya Bayrak katıldı.

Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir, yaptığı konuşmada, “Geçen yıl DİL-BİL Kendini Geliştir Projesi protokolünü imzaladık. Türkçe’nin dışında diğer dillerde de kurslar düzenledik. Trakya Üniversitesi, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla dil kursunun yanında sportif ve sosyal amaçlı kurslarda verildi. Üniversite öğrencilerimizin, halkımızın ve Edirne’de yaşayan herkesin bu tür kurslara katılma imkanları var. Türkçe’nin yanında Arapça, Bulgarca, Arnavutça, Yunanca dillerinde de kurslar verildi. Geçen yıl bu kurslara 690 kişi katıldı. Trakya Üniversitesi’nde bu kursları düzenleyeceğiz. İl Millî Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi tarafından usta öğreticiler görevlendirilecek. Bu kurslarımız ücretsizdir. Bu kursumuzun ilimize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu kursumuza destek veren Trakya Üniversitesi Rektörümüze, İl Millî Eğitim Müdürümüze ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol, Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Erhan Tabakoğlu, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ile Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Zekeriya Bayrak tarafından imzalanarak yürürlüğe konuldu.

11-10-201811-10-201811-10-201811-10-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.