EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Bilim ve Teknoloji Şenliği Kapılarını Açtı.

2-3 Kasım 2017 tarihlerinde, Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi’nde; 93 etkinliğin yer alacağı, gözlem ve gösteriler, bilimsel araç, model, materyal ve robotların bulunduğu sergiler, bilimsel yarışmalar, atölyeler, bilimsel oyunlar ve farkındalık afişleri olmak üzere 7 farklı kategoride etkinliğin yapılacağı “Edirne Bilim ve Teknolojiyle Buluşuyor” Projesi açılışı gerçekleştirildi.
Edirne Bilim ve Teknoloji Şenliği Kapılarını Açtı.

Projenin amacı; uygulamalı, etkileşimli ve eğlenceli bilimsel ve teknolojik etkinliklerin yer aldığı bir bilim şenliği düzenleyerek toplumda yediden yetmişe herkesin bilime olan ilgisini arttırmak, hayatımızdaki bilimsel olguların fark edilmesini sağlamak, çocuk ve gençleri bilim ve teknoloji alanlarında kariyer planlaması yapmaya yöneltmek, bilim insanlarıyla toplumu bir araya getirmek, toplumun bilimle, teknolojiyle ve çevreyle olan bağlarını güçlendirmektir.

Edirne Bilim ve Teknolojiyle Buluşuyor Projesi TÜBİTAK 4007 Programı kapsamında, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından yürütülmektedir.

02 Ekim 2017 Perşembe günü gerçekleştirilen açılışa Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan Canım, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir ve beraberindekiler, Edirne Bilim ve Teknolojiyle Buluşuyor” Projesinin şehrimize hayırlı olmasını temenni ederek, açılış kurdelesi kestiler ve ardından stantları ziyaret ettiler.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne Yaratıcı Zihinler Bilim Atölyeleri ile Özel Edirne Bahçeşehir Okullarının stantlarını ziyaret etti. Öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğrencilerimizden icatları hakkında bilgi aldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne Bilim ve Teknoloji Şenliğine ilişkin yapmış olduğu açıklamasında: “Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğrenim gören ve etkinlikte yer alan öğretmen adaylarımızın kendilerini geliştirmeleri, bilimsel çalışmalarda bulunmaları son derece önemli. Üniversite eğitiminin ardından öğretmenliğe başlayacak olan gençlerimizin üniversite eğitimi sırasında edineceği deneyimleri, öğretmenliğe başladıktan sonra kendi öğrencilerine aktarması, onların bilimsel düşünebilmelerine, düşüncelerini uygulanabilmelerine yardımcı olabilmeleri için bu tür etkinliklerin içerisinde yer almaları, deneyim kazanmaları açısından önem arz etmekte.

Bilim atölyeleri şenliğinde Müdürlüğümüze bağlı Edirne Yaratıcı Zihinler Bilim Atölyeleri ile Özel Edirne Bahçeşehir Okullarının da stantları bulunmakta. Öğrencilerimizin yaratıcı düşünebilmesi ve düşündüklerini uygulayabilmeleri bizim için son derece önemli. Öğrencilerimizin icatlarını bu tür etkinliklerle sergileyebilmeleri kendine olan güvenlerinin gelişmesi ve buluşlarını daha ileri düzeye getirmeleri bakımında teşvik edici olmaktadır. Öğrencilerimizi bilimsel düşünmeye teşvikimiz ve düşüncelerini uygulanabilir noktaya getirmeleri konusunda desteğimiz her zaman devam edecektir. Edirne Bilim ve Teknolojiyle Buluşuyor Projesinin uygulanmasında emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyorum.” dedi.

02-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.