EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Sezonun Son Konserini Öğretmenlerimize Verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürlüğü sezonun son konseri 23 Mayıs 2018 Çarşamba günü öğretmenlerimize sunuldu.
Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Sezonun Son Konserini Öğretmenlerimize Verdi.

Devecihan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü Sayın M. Fadıl Atik, Müdürlüğümüz idarecileri, okul yöneticileri ile öğretmenlerimiz katıldı.

Konserin Ramazan ayına denk gelmesi münasebetiyle, programda Tasavvuf Müziğinin en seçkin eserleri yer aldı.

 

Topluluk Müdürü M. Fadıl ATİK konser öncesi yapmış olduğu konuşmasında, ”Toplumların kültür alt yapısına katkıda bulunan öğretmenlerimizi bütün konserlerimizde görmek istiyoruz” dedi ve konserlerden haberdar olmak için de Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı tüm koro ve topluluk konserlerinin yayımlandığı, cep telefonlarına da uygulama olarak indirilebilen “Sanat Cepte” uygulamasından bahsederek tüm konserlerden haberdar olabileceklerini belirtti.

 

Murat Bağdatlı genel sanat yönetmenliğinde, Hüseyni ve Uşak makamından Nefeslerle başlayan konserde Muhayyer, Muhayyer Kürdi, Acem Kürdi, Segah ve Hicaz makamından ilahiler yer aldı.

 

Konserin ardından Sayın Murat Bağdatlı’ya çiçek takdiminde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, gerçekleştirilen konser için tüm Devlet Türk Müziği Topluluğu mensuplarına teşekkür etti.

25-05-201825-05-201825-05-201825-05-201825-05-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.