EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

      İl Millî Eğitim Müdürlüğü Arda Toplantı Salonunda gerçekleştirilen; İşveren Vekili Kemal SOYTÜRK’ ün başkanlığını yaptığı toplantıya, İş Güvenliği Uzmanı Ahmet Tevfik ERDEM, İşyeri Hekimi Hatice GÜL, Sivil Savunma Amiri Musa ÖZKAYA ve Çalışan Baş Temsilcisi Ümit DUĞAN katıldı.  
Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplantısında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve aynı zamanda okul, kurumlarımızda görev yapan çalışanlarımız, ziyaretçilerimiz, ülkemizin sağlıklı ve güvenli geleceği öğrencilerimizin, çocuklarımızın karşılaşabileceği risklerin ortadan kaldırılmasına yönelik, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde 2014 yılında başlayan çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıda, İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği politikasının geliştirilmesine yönelik çalışmalar içerisinde, 2014 yılında başlayan ve hala devam eden Çalışanlarımızın İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri hakkında bilgi paylaşıldı. Okul ve işyerlerimizde Acil Durumlar anında güvenli davranışı sergilemeleri gereken destek elemanlarımızın, İlkyardım, Yangın, Tahliye ve Kurtarma eğitimleri planlandı. Kasım ayında yapılacak risk değerlendirme çalışmalarının ardından belirlenen tehlike ve risklerin ortadan kaldırılmasına yönelik iyileştirme ve geliştirme çalışmalarına başlanmasına karar verildi.

Ayrıca İl Millî Eğitim Müdürlüğü merkez biriminde, okul ve kurumlarında yapılacak olan çalışmalarda kullanılmak üzere, çalışanlarımıza, iş ekipmanlarının ve kişisel koruyucu donanımlarının belirlenerek, temin edilmesi, güvenli kullanım eğitimlerinden sonra dağıtılmasına karar verildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okul, kurumlarda bakım, onarım ve tadilat çalışmalarını gerçekleştirmek üzere gelen firma ve kişilerden; yapacakları iş ile ilgili risk değerlendirmelerini, çalışanların İSG eğitim belgelerini, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işler kapsamında çalışanların mesleki yeterlilik belgelerinin idare ve ilgili birimlere teslim etmeleri, kişisel koruyucu donanımlarını temin etmeleri, sağlık ve güvenlik ikaz-uyarı levhalarını kullanmaları ve çalışma izni alındıktan sonra çalışmalarına başlamalarına karar verildi.

           İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplantısı, gündem maddeleri görüşmelerinden sonra, bir sonraki toplantı tarihinin belirlenmesi ile sona erdi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısı   İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısı   İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısıİş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısı

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.