EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne İl Millî Eğitimde Devir-Teslim Töreni Gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığına atanan Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Özcan, görevini Sayın Hakan Cırıt’a devretti.
Edirne İl Millî Eğitimde Devir-Teslim Töreni Gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonunda düzenlenen devir teslim törenine, Millî Eğitim Bakanlığına atanan Sayın Hüseyin Özcan, Iğdır İl Millî Eğitim Müdürlüğünden Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğüne atanan Sayın Hakan Cırıt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, devir-teslim töreninde yapmış olduğu konuşmasında: “12 Aralık 2011 tarihinden itibaren onurla sürdürdüğüm Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum. Yaklaşık 5,5 yıl süreyle, yoğun bir çalışma temposuyla geleceğimizi ilmek ilmek dokuyarak, samimiyetle her yüreğe dokunarak, ecdat yadigârı sultanlar şehrimiz Edirne’ye hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyorum.

Bu şehir ki, kadim medeniyetimizin kuşattığı, doğu ve batı kültürlerinin buluştuğu, maddenin ve mananın bütünleştiği eşsiz bir iklimdir. Sadece insanlarının değil, taşlarının dahi hayat bulduğu, mükemmel bir şekle büründüğü, tarihin ihtişamını günümüze taşıyan şaheserler şehridir.

Bizler de, tarihin şahitliğinde Edirne eğitim camiasının tüm fertleriyle zaman ve mekân mefhumunu düşünmeden, asla umutsuzluğa düşmeden kutlu bir medeniyetin yeniden inşası için seferber olduk. Adanmışlık ruhuyla büyük bir davayı hep birlikte omuzladık. Kapımız, gönlümüz, alnımız açık eğitimin zirve ufuklarına odaklandık. Hayatın her alanını eğitimle buluşturan sadece Edirne’yi değil, Evlâd-ı Fâtihân diyarı Balkanları da hedef alan sayısız projeyi başarıyla uyguladık.

Her adımımızda halkın ve Hakk’ın rızasını gözeterek, gece-gündüz demeden, güzide şehrimizin eğitimde daha iyi yere gelmesinin gayretinde olduk. Geçmişimize sahip çıktık, geleceğimize yatırımlar yaptık. Hem zihinlere, hem gönüllere köprüler kurduk. Her makamın gelip geçici olduğunu bilerek, şu gök kubbede hoş bir seda bırakmak arzusuyla her gönüle girmenin uğraşını verdik. Her konuda halkımızı büyük bir dayanışma, yardımlaşma ve gönül birliği içerisinde yanımızda hissettik.

İnsanlar ve makamlar fani; eserler ve değerler bakidir. Yetişen her insan emsalsiz bir eser, her eser de bizi yücelten paha biçilmez bir değerdir. Tek gayemiz asırlardır bizi yaşatan değerlere layık eserler üretmektir. Çünkü değerlerin ihyası, eserlerin inşasıyla mümkündür.

Edirne’mizde her zaman emeklerini ve yüreklerini yanımda hissettiğim, donanımlı ve fedakâr bir eğitim kadrosu mevcuttur. Bu kadro, vatanını ve milletini seven, geçmişine bağlı, Atatürk’ün aydınlık Türkiye’sini geleceğe taşımaya azimli gençler yetiştirme hususunda üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmektedir. Bu kutlu görevde, hep beraber özveriyle yaptıklarımızın bu şehrin aydınlık geleceğinde sönmez bir meşale olacağına can-ı gönülden inanıyorum.

Edirne´de bulunduğum sürede çalışmalarımızda bizlere öncülük eden, desteklerini esirgemeyen Millî Eğitim Bakanlarımız Sayın Ömer Dinçer, Nabi Avcı ve İsmet Yılmaz’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu´na, Müsteşarımız Sayın Yusuf Tekin’e; Genel Müdür ve Daire Başkanlarımıza, Valilerimiz Sayın Gökhan Sözer, Hasan Duruer, Dursun Ali Şahin ve Günay Özdemir´e, Edirne Milletvekili Sayın Rafet Sezen´e, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarımıza, Askerî Erkânımıza, Yargı Mensuplarımıza, Üniversite Camiasına, Belediye Başkanlarımıza, İl Özel İdaresine, Emniyet ve Jandarma Teşkilatımıza, İl Müdürlerimize, İl Genel Meclisi Üyelerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Meslek Odalarımıza, Muhtarlarımıza, Siyasi Parti İl ve İlçe Teşkilatlarımıza, Basın Mensuplarımıza, Edirneli Hemşehrîlerimize ve bu şehre değer veren, hizmet etmeyi şeref bilen, çalışmalarımızda daima yanımızda olan her kademedeki tüm eğitim çalışanlarına ve yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Hep ilkleri yaşadığımız, emeğini ve yüreğini paylaştığımız güzide serhad şehrimizin tüm fertlerini en kalbi duygularımla selamlıyorum. Birçok güzel esere imza attığımız Edirne’miz, gönlümün en mutena köşesinde tüm güzelliğiyle var olmaya devam edecektir.

Iğdır İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt, hakikaten başarılı, çalışkan, vizyon sahibi, nitelikli bir kardeşimiz. Buraya atanıp başlamış olması da emanetin iyi ellere, liyakatli ellere teslim edilmesi noktasında beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Hakan kardeşime yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum. Allah hayırlı hizmetlerini daim kılsın, Allah yar ve yardımcısı olsun. Onun farklı bakış açısından, vizyonundan, birikiminden istifade edilerek Edirne daha üst noktalara ulaşacaktır.” dedi.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Sayın Hakan Cırıt, yapmış oldu konuşmasında: “Sizin gibi deneyimli biriden bu görevi almak müthiş bir şey. Bizde yıllarca idarecilik yapıyoruz ama İl Millî Eğitim Müdürlüğü çok farklı. İlk Iğdır Millî Eğitim Müdürü olduğumda bunu fark ettim. İnsanları bir arada tutmak, insanların fikirlerine değer vermek, onlarla beraber bulunabilmek, onları aynı halkada yan yana getirmek. Konuşturmak. Fikirlerinden faydalanmak gerçekten müthiş bir şey. Aynı şekilde devam edeceğiz her fikre açığız. Plandan projeden faydalanmak isteriz. Öğrencilerimizin faydalanmasını isteriz. Amacımız buradaki okullarımız, öğrencilerimiz, amaç aynı hedef aynı” dedi.

 Konuşmaların ardından, Sayın Hüseyin Özcan, görevini yeni İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt’a devretti.

02-06-201702-06-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.