EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi.

  2014-2015 eğitim öğretim yılı sonu İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu  toplantısı Edirne Vali Yardımcısı Sayın Nedim ÖZIRMAK başkanlığında gerçekleştirildi.
Edirne İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi.

2014-2015 eğitim öğretim yılı sonu İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu  toplantısı 07.07.2015 Salı günü, saat:14.30’da, Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonunda  Edirne Vali Yardımcısı Sayın Nedim ÖZIRMAK’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

      Toplantıya, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin ÖZCAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın A. Turan ATEŞ, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Ali İhsan ÖBEK, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Ayhan KARAN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Kemal SOYTÜRK, İl Genel Meclis Üyeleri, eğitim yöneticileri, öğretmenler, eğitim sendikası temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri  katıldı.

      Toplantıda Edirne’de eğitimin genel durumu, İlimizde yürütülen ve planlanan yerel ve A.B. Projeleri,  eğitim öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlara yönelik sunulan talep ve öneriler değerlendirildi.

      Sayın Vali Yardımcısı Nedim ÖZIRMAK, yaptığı konuşmada; “İnsanın kişiliğinde gelişmesinde en önemli etken eğitimdir. Eğitimden kasıt sadece sınıflarda işlenen dört duvar arasında işlenen dersler ve konular değildirler. Aile içinde başlayan eğitimin yanında söz, terbiye ve davranış şekilleri eğitim kapsamına girer. Eğitimli kişiler toplum içinde saygı görürler. Onların toplum içindeki yerleri farklıdır. Amaçlarına ulaşmak için ne yapacaklarını bilirler. Nasıl davranılacağını, konuşulacağını, oturulacağını gayet iyi bilirler. Eğitim bir ülkenin bir toplumun gelişmesini ve kalkınmasını sağlayan en önemli hususlardan birisidir. Nitekim Atatürk’e göre devlet en önemli önemi eğitime vermeliydi. Ve diyor ki; “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı bir toplum olarak yaşatır. Yada milleti esarete ve sefalete sürükler” inanıyorum ki bu doğrultuda güzel çalışmalar yapacağız. Yaptığı çalışmalarından dolayı ben Milli Eğitim Müdürümüze başta olmak üzere Milli Eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.        

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN; İl genelinde yeni açılan ve yeni eğitim sistemine göre düzenlenen okullar, okul yapım-onarım işleri, özel eğitim hizmetleri, öğretmen ve personel bilgileri, yaygın eğitim faaliyetleri,  okul öncesi eğitim, taşımalı eğitim sistemi, diğer eğitim-öğretim faaliyetleri ve proje çalışmaları hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

    Kurulda eğitimle ilgili sorunlar ele alınıp yapılması gereken projeler hakkında istişarelerde bulunuldu.

    Kurul üyelerinin eğitim faaliyetleri ve uygulamalarına yönelik çeşitli öneri ve değerlendirmelerinden sonra toplantı sona erdi.

 

1 1

1  1

1  1

1  1

1

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.