EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Liseler Arası 3. Münazara Turnuvası Başladı.

Edirne Liseler Arası 3. Münazara Turnuvası Başladı.

Edirne ili ve ilçelerindeki 58 liseden toplam 290 öğrencimizin katıldığı, güncel konuları, çok boyutlu zengin bir çerçevede değerlendirmelerini sağlamak ve oluşturulacak ekip bilici ile farklı fikirlere saygı duymalarını gerçekleştirmek amacıyla Edirne Valiliğimiz ve Beykent Üniversitesi protokolü ile İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Edirne Liseler Arası 3. Münazara Turnuvası” 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, yapmış olduğu açılış konuşmasında, “Hızla gelişen ve değişen dünyada her çağ kendisiyle birlikte yeni kavramlar, yeni sorunlar getirmektedir. Yeni kavramların kimi doğrudan zihinlerimizde yer bulmuşken, kimileri ise akıl süzgecimizden geçerek düşünce hayatımızda hala kendine yer bulamamıştır.

Sınırların ortadan kalktığı, bilginin ulaşılabilirliğinin arttığı bir dünyada yaşıyoruz. Çağdaş anlamda bir birey olmaktaki güç; bilgiyi elde etmekten çok, onu doğru ve farklı metotlarla kullanabilmektir. Bilginin kullanımı, bireyin öğrendiklerini günlük yaşama uyarlamasıyla sağlanır. Düşünen ve bunu yaşamına yansıtabilen her toplum, öncü toplum olabilmede bir adım ileride olacaktır. Bu noktada biz eğitimcilere düşen en önemli görev, dünyada olup biten değişimi ve gelişimi takip etmek olmalıdır.

Yaşadığımız çağa ayak uydurabilen bireyler olma yolunda ilerliyorsak eğitimi algılama biçimimizi ve öğretim yöntem ve tekniklerimizi de bu doğrultuda geliştirmeliyiz. Öğrenmenin en iyi yolu araştırma, sorgulama, analitik düşünebilme ve düşündüklerini paylaşma, yani süreci yaşamadır.

Bu görev bilinci ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Edirne Liseler Arası Münazara Turnuvasının; açık fikirli, araştıran, sorgulayan, analitik düşünen,yorum yapabilme gücüne sahip bireyler yetiştirmek amacıyla yaptığımız tüm çalışmalara destek verici bir etkinlik olduğunu gördük.

Düşünme tembelliğinin yaygınlaştığı günümüzde farklı fikirlerin tartışıldığı, yeni bakış açılarının doğduğu bu turnuvaya katılan değerli öğrencilerimize, gençlerimizi hür fikirler ışığında, eleştirel düşünmeyi öğreterek yetiştiren öğretmenlerimize, idarecilerimize ve yürüttüğümüz bu projede bizlerden desteklerini esirgemeyen Beykent Üniversitesine ve Vali Vekilimiz Sayın Beyazıt Tanç’a teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

“Edirne Liseler Arası 3. Münazara Turnuvası” 7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılacak eleme maçlarının ardından, 09 Mayıs 2016 Pazartesi günü çeyrek final, yarı final ve final maçları ile tamamlanacak olup, final maçının sonunda ödül töreni gerçekleştirilecektir.

07-05-2016   07-05-201607-05-2016

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.