EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Liseler Arası 5. Münazara Turnuvası Başladı.

Edirne merkez ve ilçelerimizden 56 lisemizden danışman öğretmenleri rehberliğinde toplam 280 öğrencimizin katıldığı, Beykent Üniversitesi ve Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün işbirliğinde düzenlenen “Edirne Liseler Arası 5. Münazara Turnuvası” 28 Nisan 2018 Cumartesi günü düzenlenen açılış programı ile başladı.
Edirne Liseler Arası 5. Münazara Turnuvası Başladı.

Özel Edirne Beykent Okullarında gerçekleştirilen açılış programına Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın M. Emin Karahan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Sayın Cemal Turan, Şube Müdürlerimiz Sayın Yüksel Yazıcı ile Sayın Yaşar Danış, Özel Edirne Beyken Okulları yönetici, öğretmenleri ve münazaraya katılan öğrencilerimiz ile danışman öğretmenleri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne Liseler Arası Münazara Turnuvasının yürütülmesinde emeği geçen kurum ve kişilere teşekkür ederek başladığı konuşmasında: “fikirler, konuşularak, tartışılarak belli bir noktaya gelir ve yeni fikirlerin, düşüncelerin oluşmasını sağlar. Bu durum tartışılan fikrin daha iyi noktaya gelmesi bakımından son derece önemlidir.” Dedi.

Münazaraların, yarışmalarda yer alan öğrencilerimize çok olumlu katkılarının olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, münazaraya katılan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini tebrik ederek, başarılar diledi.

Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın M. Emin Karahan, yapmış olduğu konuşmasında münazara fikrinin ortaya çıkışı ve gelişimi ile günümüzde gerçekleştirilen münazaralara ilişkin bilgilendirmeler yaparak, Edirne Liseler Arası 5. Münazara Turnuvasına katılan okullarımıza başarılar diledi.        

Öğrencilerimizin güncel konuları çok boyutlu, zengin bir çerçevede değerlendirmelerini sağlamak ve oluşturulacak ekip bilinci ile farklı fikirlere saygı duymalarını amaçlayan Edirne Liseler Arası 5. Münazara Turnuvası açılış programı ilk eşleşmelerin açıklanmasının ardından sona erdi.

56 okulumuzun mücadele edeceği turnuvaya her bir okulumuzdan 5 öğrenci ve 1 danışman öğretmen katılacak ve turnuvanın eleme maçlarında kendi aralarında eşleşerek beşer maç yapacaklar. Bu maçlarda 3 açık konu, 2 kapalı konu tartışılacak. Her münazara maçında kazanan takım 3 puan alacak, elemeler sonucunda puan eşitliği olduğunda konuşmacı puanları dikkate alınarak en iyi 8 takım belirlenecek. Bu 8 takım; çeyrek final, yarı final ve final maçlarında birer maç yaparak bir üst tura çıkacak.

28-29 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacak eleme maçlarının ardından 30 Nisan 2018 Pazartesi günü çeyrek final, yarı final ve final maçları yapılacaktır.  Final maçlarının ardından, dereceye giren takımlara kupaları, münazaraya katılan takımlara ise katılım sertifikalarının verileceği ödül töreni düzenlenecektir.

29-04-201829-04-201829-04-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.