EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Sosyal Bilimler Lisesinde Mevlid Kandili Programı Düzenlendi.

Hz. Peygamberimizin Dünya’ya teşriflerinin yıldönümü olan Mevlid Kandili münasebetiyle, Edirne Sosyal Bilimler Lisesinde “Hz. Peygamberimizi Anmak ve Anlamak” konulu program düzenlendi.
Edirne Sosyal Bilimler Lisesinde Mevlid Kandili Programı Düzenlendi.

Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen program, Selimiye Camii İmamı, 2014 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Dünya 1.si Sayın Alpcan Çelik tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunması ile başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında: “Bugün burada, Mevlid Kandili münasebetiyle düzenlenmekte olan, Hz. Peygamberimizi anmak ve anlamak konulu program için bir araya geldik.

İnsan, ancak yaratılış gayesine uygun bir hayat sürdüğü takdirde huzuru ve mutluluğu elde eder.

Bazen, insan hayatında ufak bir an, yaşamış olduğu bir olay, onun, hayatının sonraki sürecine ilişkin değişmesine sebep olur.

Allah’ın bize vermiş olduğu iman ile yürüyebilmek için Hz. Peygamberimizin hayatını, güzel ahlakını anlatıldığı bu tür programlar bize yol gösterici olur.” Dedi.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın Hz. Peygamberimiz için yazmış olduğu “İstemem” adlı şiirini okuyan İl Millî Eğitim Müdürümüz, konuşmasının sonunda tüm İslam Âleminin Mübarek Mevlid Kandilini kutladı.

Program, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Cevdet Kılıç tarafından, Hadisler üzerinden Peygamber Efendimizi Anmak ve Anlamak konulu anlatımının ardından sona erdi.

30-11-201730-11-201730-11-201730-11-201730-11-201730-11-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.