EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Yaratıcı Zihinler Atölyeleri

Edirne Yaratıcı Zihinler Atölyeleri´ne Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülü
Edirne Yaratıcı Zihinler Atölyeleri

      Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacı ile gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülü”ne ülke genelinde 5 kategoride 1047 başvuru yapılmıştır. Elektronik ortamda yapılan değerlendirme sonucu 123 çalışma saha ziyaretine kalmış ve saha ziyaretleri sonucunda Edirne Yaratıcı Zihinler Atölyeleri “Öğretim Yöntem ve Teknikleri” kategorisinde Batı Marmara Bölgesel 1.lik ödülünü almaya hak kazanmıştır.

   Eğitim ve öğretimde Yenilikçilik ödülleri, yenilikçi uygulamaları eğitim sistemine kazandırmayı, öğrenci ve öğretmene daha iyi öğretim imkanı sunmayı ve 2023 Türkiye Vizyonunun, gerektirdiği hedefleri yakalamayı amaçlamaktadır. Batı Marmara Bölgesel 1.lik ödülü almaya hak kazanan Edirne Yaratıcı Zihinler Atölyeleri yenilikçi eğitim öğrenme program ve yöntemlerin uygulanması, teknoloji ile desteklenmesi, bilişim ürünlerinin kullanımı suretiyle Edirne İlinde eğitimde kalite ve başarı seviyesinin yükseltilmesine katkı sunmuştur. Bölgesel ödül törenleri 2015 Eylül ayında düzenlenecek olup; ödül töreni ile ilgili ayrıntılı bilgi Milli Eğitim Bakanlığı’nca daha sonra duyurulucaktır.

1               1   

                                                       1

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.