EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne'de Kütüphanesiz Okul Kalmadı.

Bakanlığımız tarafından ülke genelinde başlatılan Kütüphanesiz Okul Kalmayacak projesi kapsamında ilimiz genelinde kütüphane kurulumu yapılan 45 okul kütüphanesinin açılışı Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp ile eşi Sayın Dr. Ayten Canalp Hanımefendinin teşrifleriyle Edirne İlhami Ertem Anadolu Lisesinde ve açılışı yapılan tüm okullardan canlı bağlantı ile gerçekleştirildi.
Edirne'de Kütüphanesiz Okul Kalmadı.

Dijital çağ, insanları bilgiye ulaşmada kolaya yönlendirmekte ve doğruluğu onaylanmamış bilgileri doğru kabul etmeye sevk etmektedir. Bu nedenle, içerisinde barındırdığı bilgileri onay görmüş basılı yayınlar ve bu yayınların bulunduğu kütüphanelerin varlığı doğru bilgiye doğru kaynaktan ulaşmak konusunda çok daha büyük önem kazanmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında tüm ülkemizde olduğu üzere ilimiz genelinde kütüphanesi olmayan okullarımız tespit edilmiştir.

Yapımı tamamlanan kütüphanelerin toplu açılış töreni Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp ile eşi Sayın Dr. Ayten Canalp Hanımefendinin teşrifleriyle, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla 04 Ocak 2022 Salı günü Edirne İlhami Ertem Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Açılışı yapılan tüm okulların canlı bağlantı ile katıldığı, 8 İlçemizden Kaymakamlarımızın video konferans ile konuşma yaptığı açılışta konuşan Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp, ilimiz genelinde kurulumu yapılan kütüphanelerin kurulumunda emeği geçen herkese teşekkür ederek, kütüphanelerin okullarımıza, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi kapsamında Merkez ilçede 10, Enez'de 3, Havsa'da 3, İpsala'da 10, Keşan'da 9, Lalapaşa'da 2, Meriç'te 1, Süloğlu'nda 1, Uzunköprü'de 6 olmak üzere 45 okul/kurumumuza kütüphane kurulumu gerçekleştirilmiş olup Edirne İlimizde Kütüphanesi Olmayan Okul/Kurum kalmamıştır.

Okullarımıza kurulan kütüphanelerin mobilyaları ilimiz Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyelerinde öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından imal edilmiş ve okullarımıza kurulmuş olup, Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı tarafından kitap bağışında bulunulmuştur.

Edirne Eğitim Ailesi adına okullarımıza kütüphane kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp ile eşi Sayın Dr. Ayten Canalp Hanımefendi ve beraberindekiler, kütüphane açılışının ardından Edirne İlhami Ertem Anadolu Lisesi öğrencilerinin çizimlerinden oluşan sergiyi gezerek, resimleri inceleyip öğrencilerden çizimleri hakkında bilgi aldılar.

04-01-202204-01-202204-01-202204-01-202204-01-202204-01-202204-01-202204-01-202204-01-202204-01-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.