EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne’de TÜBİTAK İçin Genç Mucitler Yetişiyor.

Edirne’de TÜBİTAK İçin Genç Mucitler Yetişiyor.

Toplumsal sorunlara çözüm bulmak, gençlerimizin erken yaştan itibaren toplumsal sorunlara faydası olacak ürünler bulup, geliştirmek için çalışmalar yapması ülkemizin geleceğini inşa etme noktasında son derece önem arz etmektedir.

Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi, Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, Bilim kültürünün yaygınlaştırılması, Okul ortamının; öğrenilen ve araştırılan dinamik bir yapıya dönüştürülmesi, Araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, Farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her çocuğa proje yapma fırsatının sunulması, Öğrencilere işbirliği içerisinde proje yapma konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması, Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak proje yapmanın eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak / yaşanarak bilimsel çalışmalarla ilişkilendirilmesinin sağlanması için TÜBİTAK tarafından gençlerimizin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan Bilim Fuarlarına destek verilmesini amaçlanmış ve bu kapsamda Türkiye genelinde okullara destek verilmektedir.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, geçlerimize fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda destek olacak ve teşvik edecek olan öğretmenlerimize “TÜBİTAK Proje Hazırlama Teknikleri” eğitimi verilmektedir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sayın Eyüp Atvinli, ilimizde görev yapan 150 öğretmenimize 1 hafta süre ile “TÜBİTAK Proje Hazırlama Teknikleri” eğitimi verilecektir. Sayısal ve sözel ağırlıklı ders grupları olarak bölünen sınıflarda eğitim alan öğretmenlerimize eğitim sonrası Katılım Belgesi verilecektir.

İlk gün eğitimine katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında: “Hızla gelişen ve değişim gösteren günümüz çağında, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın toplum yararı gösteren fikirlere sahip olmaları gerekmektedir. Biz eğitimcilere düşen görev ise öğrencilerimizin, fikirlerini yeniliklere açık tutarak geliştirmelerini sağlamak ve fikirlerini uygulanabilir duruma getirmeleri için izlemeleri gereken en doğru yolu göstermektir. Burada alacağınız proje hazırlama teknikleri eğitimi bu anlamda size son derece faydalı olacaktır. ” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, konuşmasının sonunda, eğitimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

İlk gün eğitimleri, katılımcı öğretmenlerimize İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ile Prof. Dr. Sayın Eyüp Artvinli tarafından Katılım Belgesi verilmesinin ardından sona erdi.

TÜBİTAK Bilimsel Araştırma Projeleri Yönetici Semineri.

Prof. Dr. Sayın Eyüp Artvinli, İlimiz merkez ve ilçelerinde görevli okul yöneticilerimize yönelik olarak, TUBİTAK Bilimsel Araştırma Projeleri Yönetici Semineri verdi.

23 Ekim 2017 Pazartesi günü Edirne Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirilen seminere Edirne İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile İlimiz merkez ve ilçelerinde görevli ortaokul ve lise, kurum müdür/müdür yardımcıları katıldı.

Prof. Dr. Sayın Eyüp Artvinli, TÜBİTAK Projeleri yarışma Sürecinin Tanıtımı, yarışmanın amacı, içeriği, temel ilkeleri, proje başvurusu için çağrıya çıkılan alanlar, başvuru koşuları, başvuru işlemleri, başvuruların değerlendirilmesi, patent alımı, proje tabanlı öğrenme ve öğrencilerin projelere bakış açısı ile okul yöneticilerinin proje başlangıç sürecindeki rolü konularında anlatımlarda bulundu.

24-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.