EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Edirne’de TÜBİTAK İçin Mucit Gençler Yetişiyor” Projesi İmzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Hibe Programı kapsamında hazırlamış olduğumuz "Edirne´ de TÜBİTAK İçin Mucit Gençler Yetişiyor" projemiz hibe almaya hak kazanmıştır. Proje İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin tarafından imza altına alındı.
“Edirne’de TÜBİTAK İçin Mucit Gençler Yetişiyor” Projesi İmzalandı.

Projemiz kapsamında; Edirne İli genelinde yer alan ortaöğretim ve ortaokullarda görev yapan ve proje danışmanlığı yapmak isteyen öğretmen ve idarecilere "TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması" ve "TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bu Benim Eserim " için proje hazırlama eğitimi verilecektir. Eğitim, proje döngüsü, proje tabanlı öğrenme ve faydaları, TÜBİTAK araştırma projeleri yarışma sürecinin tanıtımı, müfredatlara proje tabanlı bakış açısı, TÜBİTAK araştırma projeleri yarışması değerlendirme kriterlerinin analizi, bilimsel projeler için kaynak tarama yöntemleri, güncel literatüre erişme ulusal ve uluslar arası örnek proje kaynakları, veri tabanları, tez merkezleri ve kullanımları, TÜBİTAK standartlarında bilimsel bir araştırmanın nasıl yazıldığı çalışması kapsamında; proje planı hazırlama, uygun konu seçimi, konunun sınıflandırılması ve başlık, konunun özgünlüğünün test edilmesi, özet, literatür tarama ve giriş yazımı, yöntem alana uygun bilimsel yöntem, model, veri toplama araçları, yapılan işlemler, bilimsel bir araştırma yazımında konuya uygun hangi kurumlarla işbirliği yapılacağının tespiti; bulgular, sonuç ve tartışma, öneriler, kaynakçanın yazımı, TÜBİTAK ortaöğretim ve ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışmasının branşlara uygun değerlendirme kriterlerine göre analizi ve yazılan raporların sunum teknikleri, önceki yıllarda gerçekleşen TÜBİTAK sergilerinden örneklerle, kabul edilmiş ve edilmemiş seçilen proje örneklerinin incelenmesi vb. konuları içermektedir. 

Tekirdağ’da bulunan Trakya Kalkınma Ajansı binasında düzenlenen törende, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin, projenin tüm okullara ve ilimize hayırlı olmasını temenni ederek projeyi imzaladılar. 

03-10-201703-10-201703-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.