EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“El Ele Geleceğe” Projesi Kapanış Programı Gerçekleştirildi.

Bölgede yenilik kültürünün geliştirilmesi yolu ile TR 21 Trakya Bölgesi Edirne İlinde yaşayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Öğrencilerinin bölgede istihdam edilebilirliğinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “El Ele Geleceğe” adlı projenin kapanış programı 13 Ekim 2017 Cuma günü gerçekleştirildi.
“El Ele Geleceğe” Projesi Kapanış Programı Gerçekleştirildi.

Proje kapsamında, Valiliğimiz ve Trakya Kalkınma Ajansının katkılarıyla okulun bünyesinde bulunan Uygulama Anaokulu akıl oyunları atölyesi, hareket ve oyun eğitimi atölyesi, drama ve müzik atölyelerinde düzenlemeler yapıldı.

Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. Sınıf Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü öğrencileri ilimizde bulunan özel ve resmi okul öncesi kurumlarını, 12. sınıf Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü öğrencileri ise Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünü gezdiler.

Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen proje kapanış programına, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, katıldı.

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yaptığı konuşmada, “Çocuklarımızın gelişimini okul öncesi öğretmenlerimiz sağlıyorlar. Okul öncesi öğretmenlerimiz çocuklarımızı ilkokula hazırlıyorlar. Onlara gerekli el becerilerini kazandırmaya çalışıyorlar. El Ele Geleceğe projesi kapmasında okulumuzda çok verimli işler yapılmış. Okul öncesi öğrencilerimize çok güzel bir yer kazandırılmış. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin, “Bizim burada yaptığımız akademik eğitimin yanında uygulamalı eğitiminde yapılmasını sağlamak. Kurumlar arasında işbirliği içerisinde bu okulumuzu düzenleme imkanı bulduk. Düzenlemesi yapılan Uygulama Anaokulu Edirne’ye ve okulunuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından  Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, açılış kurdelesini kestiler ve Uygulama Anaokulunu gezdiler.

13-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.