EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Empati ve İletişim Enstitüsü Başkanı Sayın Burak YİLMAZ ile söyleşi gerçekleştirdik

   "İletişim insanı diğer canlılardan ayıran en temel olgudur"
Empati ve İletişim Enstitüsü Başkanı Sayın Burak YİLMAZ ile söyleşi gerçekleştirdik

      İlimiz merkezinde öğrenim gören ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerimize yönelik düzenlenen “Etkin İletişimin Dört Temel Yolu ve Mutluluğun Formülü" konulu söyleşi, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Çok Programlı Salonda gerçekleştirildi.

     Videolar ve slaytlar eşliğinde öğrencilerimize anlatımlarda bulunan Burak YİLMAZ, iletişimin insanı diğer canlılardan ayıran en temel olgu olduğunu belirtti. İnsanın yüzlerce iletişim becerisi ile donatıldığını söyleyen Yilmaz, iletişimin temel amacının ortak hareket etmek olduğunu ifade etti.

   Konuşmasında, kendini beğenmiş insan tiplerinden bahseden Yilmaz, kendini beğenmiş insanların kendi düşüncelerinin doğru olduğunu düşündükleri için diğer fikirlere kapalı oldukları belirterek, bu tipteki insanların kendileriyle de iletişim kuramadıklarını söyledi.

    İç güzellikten de söz eden Yilmaz, insanların iç güzellikten ziyade dış görünüşleriyle ilgilendiğini belirtip, bedenimizin aslında sadece ruhumuzun üzerinde bir elbise olduğunu ifade etti.

    İletişimde üslubun önemine değinen Yilmaz, iletişimin en önemli kuralının doğru üslup olduğunu söyledi.

    İletişim kurmanın dört şeritli yolu olduğunu belirten Yilmaz, iletişimin birinci yolunun insanın kendinle iletişim kurmak olduğunu, ikinci yolun ise Allah’la iletişim kurmak olduğunu söyledi. Yilmaz, iletişimin üçüncü yolunun çevre ile iletişim olduğunu belirtirken, dördüncü yolun ise aile ile iletişim olduğunu ifade etti.

    Söyleşi sonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Empati ve İletişim Enstitüsü Başkanı Sayın Burak YİLMAZ’a öğrencilerimizle gerçekleştirdiği bu güzel söyleşi için teşekkür ederek, Edirne’ye özgü çeşitli hediyeler takdim etti. 

2   2   22   2   22   2

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.