EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Nidâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları Edirne İl Finali Gerçekleştirildi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında geleneksel olarak gerçekleştirilen Mesleki Yarışmalar kapsamında “Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İl Finali 09 Mart 2017 Perşembe günü İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’ın katılımıyla İlimiz Merkez Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.
Genç Nidâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları Edirne İl Finali Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, yapmış olduğu açılış konuşmasında: “Eğitim, hayatımızın her alanına dokunan, insanı merkeze alan, bilgiyi ve değerleri önceleyerek güzel bir geleceği hedefleyen vaz geçilmez bir süreçtir. Eğitim kurumlarımız da ülkemizin her bir ferdinin ihtiyaçları doğrultusunda önemli bir işlevi gerçekleştirmektedir.

Toplumları derinden sarsan çağımızın sorunları, ancak eğitim kurumlarımıza, manevi ve kültürel değerlerimize sahip çıkılarak çözüme kavuşturulabilir.

Kurulduğu günden bu yana İmam hatip liseleri toplumsal anlamda önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Dini değerlerimizin kaynağından öğrenildiği, toplumumuza doğru bilgilerin aktarılmasını sağlayan müstesna kurumlarımızdır.Aslında bu kurumlar, Milletimizin Kur’an-ı Kerîm’e ve Peygamber Efendimize olan sevdasının bir yansımasıdır.

Ne mutlu ki; İmam hatipli nesiller; hem dini değerleri özümsemiş, hem de çağımızın ihtiyacı olan ilimlerle donanmış ve ülkemizin geleceğinde önemli sorumluluklar üstlenmiştir.

Bugün hepimiz, Bakanlığımızın; okul, ilçe, il ve Türkiye çapında her yıl düzenlenerek gelenekselleştirdiği “Genç Nida” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında ortak heyecanı yaşayacağız. Bugün burada bu güzide okullarımızda yetişen öğrencilerimizin aldıkları eğitimin meyvelerini toplayacağız.

Kaybedeni olmayan bu yarışmada, kadim mesajı yüreklerimizle dinleyeceğiz. O, indiği ilk gün gibi taptaze, gönülleri aydınlatmaya devam ediyor.

Ne yazık ki, değerlerin anlamını yitirdiği günümüz modern dünyası, O’nun ebedî mesajına; sevgiye, barış ve merhamete bugün daha fazla ihtiyaç duymaktadır.

Çok iyi biliyoruz ki; insanlığın kurtuluşu için gönderilen Kur’an-ı Kerim’i güzel okumak bir sanattır. Bu yarışmaların amacı da, İmam Hatip Lisesindeki öğrencilerimizi meslekî yönden geliştirirken, onların özgüven duygusu kazanmalarını sağlamaktır. 

Bu vesileyle heyecanla bu anı bekleyen öğrencilerimize başarılar diliyor, onların yetişmesinde emeği bulunan fedakâr öğretmenlerimize, velilerimize ve siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Genç Nida Kur-an’ı Kerim Güzel Okuma Yarışması İl Finali sonucunda;

1. Amal SAWAN – Edirne Akmercan AİHL

2. Emetullah MUÇAY -  Edirne Şehit Yıldız Gürsoy Kız AİHL

3. Sibel BAŞTUĞ -  Uzunköprü AİHL

4. Semra ÇOŞKUN   - Keşan AİHL

5. Serdem ÇAKMAKÇI – İpsala AİHL oldu.

Yarışmanın ardından dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

09-03-2017   09-03-2017   09-03-201709-03-2017   09-03-2017   09-03-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.