EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Gençliğin Gözünden 15 Temmuz” Adlı Resim Sergisi Açıldı.

Müdürlüğümüzün “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anısına düzenlediği Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi ve İlköğretim öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Gençliğin Gözünden 15 Temmuz” adlı resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
“Gençliğin Gözünden 15 Temmuz” Adlı Resim Sergisi Açıldı.

Müdürlüğümüz Fuaye Salonunda gerçekleştirilen sergi açılışına, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Ahmet Turan Ateş, İl Millî Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ile ebediyete intikal eden şehitlerimizin manevi huzurunda Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yaptığı konuşmada, “Bugün burada 15 Temmuz hain darbenin öğrencilerimiz içerisinde uyandırdığı duyguların kaleme ve resme dökülüşüyle alakalı serginin açılışını gerçekleştireceğiz.  15 Temmuzda bu millet elinde taşla, sopayla, karşısındaki çelik ve silahlara karşı dik durmasını bildi. Kimler dik durdu bizim yetiştirdiğimiz öğrenciler dik durdu. Hepimiz öğretmeniz. Sizler çocuklara ilmik ilmik vatan sevdasını işlemişsiniz ki, bizim öğretmenlerimiz bize o kadar güzel vatan sevdasını içimize işlemiş ki Allah’ın izniyle tankın, tüfeğin önünde bu gençlik durdu. Bu memleket sevdalıları sayesinde bu ülke yeniden dimdik ayakta. Bu, çeliğin imanın karşısında tamamen erimesidir. Bu millette vatan, bayrak, devlet sevgisi olmasaydı bu darbe girişimi gerçekleşmişti. Bu olayı çok canlı ve diri tutmamız gerekiyor. Eğer canlı ve diri tutarsak bu ülkenin geçirdiği badireleri bu çocuklarımız anlayacak aynen babaları gibi anneleri gibi abileri gibi dedeleri gibi bu tür hain kalkışmaların karşısında duracaklar. Allah bir daha bu tür olayları yaşatmasın. Bu sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sergi açılışı, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt ve beraberindekilerin açılış kurdelesini kesmesi ve sergiyi gezmesinin ardından sona erdi.

14-07-201714-07-201714-07-201714-07-201714-07-201714-07-201714-07-201714-07-2017

14-07-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.