EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında “Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” konusunda işbirliği protokolü İmzalandı.
“Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Müdürlüğümüz Arda Toplantı Odası’nda 13 Ekim 2017 Cuma günü düzenlenen işbirliği protokolü imza törene Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat Aşım ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ersan Ulusan katıldı.

Protokol ile Maker Eğitimleri ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olarak hizmet veren ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilere yeni nesil üretim araçlarının ve robotik sistemlerin tanıtılması; Maker Eğitimleri içerisinde yer alan araçların teknoloji odaklı kullanımının öğretilmesi ve öğrencilere üretim kültürünün aşılanması hedefleniyor. Bu amaçla öğrencilerimize, Arduino Kartı Tanıma, 3 Boyutlu Yazıcıları Tanıma, Tasarım ve Üretim Modülü ve Örnek Baskı Yapılması, Robotik Uygulamalar ve Örnek Proje Yapılması eğitimleri verilecek.

Protokol, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat Aşım ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ersan Ulusan tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Taraflar, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundular.

13-10-201713-10-201713-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.