EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

            Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereği ildeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında işbirliği sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarını ve kaynak israfını önlemek...
İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

     Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereği ildeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında işbirliği sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarını ve kaynak israfını önlemek, verimliliği arttırmak amacıyla Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Serdar BAKIR başkanlığında gerçekleşen İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN ile komisyonda yer alan resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

    Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan sunumun ardından konuşan Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Serdar BAKIR,  Edirne’de Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi konularındaki uygulamaların Türkiye ortalamasının üzerinde olmasının gerçekçi çalışmaların sonucu olduğunu belirterek, Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak özellikle halk eğitim projeleriyle ilgili daha çok ortak faaliyetlerde bulunulacağını belirttiler.

     Komisyonda konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, “Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tek başına bir şeyler yapma imkânımız sınırlı oluyor. Bu nedenle paydaş kurumlarımızla beraber eş güdüm içerisinde projeler oluşturduk ve hayata geçirdik. Edirne iş birliği konusunda Türkiye ortalamalarının üzerinde bir ilimiz. Bu işbirliği içerisinde her geçen gün Edirne’mizin ihtiyaçları doğrultusunda kurs sayımızı arttırıyoruz ve yeni imkânlar sunuyoruz ve bu alanda çalışıyoruz. Bu konuda tüm kurumlarımızdan görüşlerini, taleplerinin ve desteklerini her zaman bekliyoruz.   Şuanda devam eden ciddi faaliyetler, kurslarımız var. Bu kurslarımız başarılı bir şekilde devam ediyor ve biz bu başarılı çalışmaların ülke genelinde de başarılar elde ederek taçlandırmak istiyoruz. Komisyonumuzun alacağı kararlar, talepleri, teklifler bizim için çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum ve katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

    Konuşmaların ardından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tanıtım filmi ile  “Ulusal Öğrenen Yetişkinler Kısa Film Yarışması” üçüncülük ödülü alan "Misafir" isimli film gösterimi yapıldı. Film gösterimleri sonrasında toplantı sona erdi. 

2    2

2    2

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.