EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı Gerçekleştirildi.

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı Vali Yardımcısı Sayın Dr. Yusuf Güler başkanlığında komisyon üyelerinin katılıyla Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı Gerçekleştirildi.

Gündem maddelerini okunması ile başlayan toplantıda Vali Yardımcısı Sayın Dr. Yusuf Güler, toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.

“Merkez ve Tüm İlçelerimizde Okuma –Yazma Seferberliği Tüm Hızıyla Başladı”

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında ilimiz genelinde okur-yazar oranının %100’e ulaştırmak için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyleyerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi öncülüğünde Türkiye genelinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında ilimiz merkezi ve ilçelerimizin tümünde 5 Şubat itibariyle okur-yazar kurslarımız başladı ve kurslarımız ilimiz genelinde okuma yazma bilmeyen kalmayana kadar devam edecek” dedi.

“Eğitimi İhtiyaç Duyulan Her Alanda Varız”

İl Millî Eğitim Müdürümüz, ilimizin ihtiyaçları doğrultusunda her mesleğe yönelik kursların Halk Eğitimi Merkezleri tarafından açıldığını söyleyerek, eğitime ihtiyaç duyulan her alanda varız dedi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizde bulunan tüm kamu-özel kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde olunduğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, paydaş kurumlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda açılmasını istedikleri tüm alanlarda kurslar açmaya hazır olunduğunu söyleyerek, paydaşlarımızın bu doğrultuda taleplerini bekliyoruz dedi.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Şube Müdürü Sayın Tülay Aydın tarafından, yapılan çalışmalara ilişkin sunum yapılması, bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesi, yeni döneme ilişkin paydaşların görüş ve fikirlerinin alınması ile dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

27-02-201827-02-201827-02-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.