EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Trakya Kalkınma Ajansı Arasında "Yetkin Zümreler, Etkin Okullar" Projesi Protokolü İmzalandı

Sözleşme Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından 01.12.2014 tarihinde imzalanmıştır.
İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Trakya Kalkınma Ajansı Arasında

   Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, ’Yetkin Zümreler, Etkin Okullar’ isimli projesi Trakya Kalkınma Ajansı 2014 Teknik Destek Eylül Ekim dönemi kapsamında hibe almaya hak kazanmıştır.Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından 01.12.2014 tarihinde sözleşme imzalanmıştır.

   Teknik Destek talebimizin genel amacı; okullarımızdaki zümrelerde etkili takım çalışması sisteminin kazandırılması, zümre üyeleri ve diğer zümreler arasında koordinasyon sağlanması, yenilenen Merkezi Sınav Sistemine göre ölçme değerlendirmede ve müfredat hizalamada gerekli değişikliklerin gerçekleşmesi, böylece genel akademik başarının artması ve bütün okullarda eğitimde bir standart yakalanması için zümre başkanlarına ekip liderliği, koordinasyon, karar alma, planlama, denetleme ve işbirliği becerilerinin kazandırılmasıdır.Bu amaçla, Edirne İl Merkezindeki 20 ortaokulda görev yapan, ortak sınavlarda öğrencilerin sorumlu oldukları Türkçe, Matematik, Yabancı Dil, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin zümre başkanlarına Aralık ayı içerisinde 2 gün 14 saat hizmetiçi eğitim verilecektir. Eğitim, Yenilenen Mevzuat ve TEOG Rehberliği, Okullarda Öğretimsel Kaliteyi Değerlendirme Standart ve Ölçütleri Oluşturma, Akademik Öz Boyutlu Çok Seviyeli Liderlik Modeli, Zümrede Öğretimsel Stratejilerin Oluşturulması, Zümreler Arası Planlayıcı Model “Geniş Havuz”, Zümreler ve Disiplinler Arası İş Birliğinde Öğrenme Köprüleri ve Müfredat Hizalama, Zümrelerde Mesleki Gelişim İhtiyaç Analizi & Değerlendirme Yaklaşımları, Zümrede Müfredat Yönetimi ve 21. Yüzyılın   Öğretmen ve Zümre Yöneticisi Yetkinlikleri konularından oluşmaktadır.

1   1

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.