EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzden Afrin’e Eşya Yardımı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü himayelerinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde, merkez ve ilçelerimizde ki Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile Merkez Faika Erkut Özel Eğitim Merkezi Müdürlüğü’müzdeki gönüllü öğretmen, usta öğreticilerimiz ve kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan eşyalarımız, Zeytin Dalı Harekatında görev alan askerlerimize ve Afrin halkına hediye edilmek üzere gönderildi.
İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzden Afrin’e Eşya Yardımı

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından, Suriye´nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesine yönelik güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla, 20 Ocak 2018 tarihi itibariyle Zeytin Dalı Harekâtı düzenlenmiştir.

Söz konusu harekâtta görev alan kahraman askerlerimize ve bölgede yaşayan vatandaşlarımıza destek olmak, moral vermek amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı halk eğitimi merkezlerinde üretilen ve hediyelik eşya mahiyetinde bulunan ürünlerin gönüllülük esasına dayalı olarak hediye edilmesi planlanmıştır.

Bu kapsamda; Edirne İlimizde de Merkez Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Keşan, Uzunköprü, Havsa, Meriç, İpsala, Enez, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu halk eğitimi merkezi müdürlükleri ile Merkez Faika Erkut Özel Eğitim Merkezi Müdürlüğü’müzdeki gönüllü öğretmen, usta öğreticilerimiz ve kursiyerlerimiz tarafından askerlerimize ve Afrin halkına hediye edilmek üzere eşyalar hazırlanmıştır.

Eşyaların gönderilmesi amacıyla, 06 Nisan 2018 Cuma günü saat 15.00’da İl Millî Eğitim Müdürlüğü Binası önünde tören düzenlendi.

Törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, öğretmen, usta öğreticiler, kursiyerler ve Müdürlüğümüz personeli katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yaptığı konuşmada, “Millî Eğitim Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü himayelerinde Afrin bölgesinde mücadele eden askerlerimizin Afrin halkıyla buluşması için Merkez ve ilçelerimizdeki Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri, Merkez Faika Erkut Özel Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzdeki  gönüllü öğretmen, usta öğreticilerimiz ve kursiyerlerimiz tarafından bazı hediyeler hazırladık. Askerlerimiz bu hediyeleri oradaki halka hediye ederek, Türk askerinin ne kadar vefakar, yardımsever ve orada bulunmasının sebebinin barış olduğunu hissettirecek. Öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle, kurumlarımızla devletimizin, ordumuzun hep yanındayız. Bir yere barış gelecekse Türkiye Cumhuriyeti sayesinde gelecektir. Hediyeleri hazırlayan Halk Eğitim Merkezi, Merkez Faika Erkut Özel Eğitim Merkezi yöneticilerine, öğretmenlerine, usta öğreticilerin ve kursiyerlerine teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra hediyelik eşyalar, Edirne PTT Başmüdürlüğü aracılığıyla Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştırılmak üzere kargoya verildi.

06-04-201806-04-201806-04-201806-04-2018

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.