EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 2 Projesi Türkiye Ulusal Ajansından Hibe Almaya Hak Kazandı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 2 Projesi Türkiye Ulusal Ajansından Hibe Almaya Hak Kazandı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Konsorsiyum lideri olduğu; Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Süloğlu Ali Ayağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nin konsorsiyum üyeleri olarak yer aldıkları Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında hazırlanan “Yüzünü Rüzgara Dön !” isimli projemiz Türk Ulusal Ajansı’ nın değerlendirmesi sonucu hibe almaya hak kazanmıştır. Konsorsiyum üyesi eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimiz, istihdam edilebilirliklerine katkı sağlanması amacıyla, Almanya ve İsveç’ te 12 günlük staj eğitimi alacaklardır. Öğrencilerimize aynı eğitim kurumlarından Öğretmenlerimiz de refakat edecektir.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Konsorsiyum lideri olduğu; Edirne Şehit Nefize Çetin Özsoy Bilim ve Sanat Merkezi, Yusufhoca Ortaokulu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu, Şükrüpaşa İlkokulu, ve 75. Yıl İlkokulu’nun konsorsiyum üyeleri olarak yer aldıkları Erasmus+ KA1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında hazırlanan “Sınıfta Oyun Başlıyor, Eğlenerek Öğretelim!(SOBE)” projemiz Türk Ulusal Ajansı’ nın değerlendirmesi sonucu hibe almaya hak kazanmıştır. Konsorsiyum üyesi eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimiz Prag, Çekya’ da “Oyun Temelli Öğrenme ve Oyunlaştırma” konusunda eğitim alacaklardır.

Vizyon Oluşturarak Meslek Edindiriyoruz! Projemiz Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda yedek proje kapsamına alınmış olup, hibe almak için beklemektedir.

Türkiye’de Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu liselerinde okuyan öğrencilerin ağırlıklı olarak yükseköğretim hedeflediği bilinen bir gerçektir. Bu gerçeklik doğrultusunda akademik anlamda iyi eğitim almakta olan öğrencileri kapasite, yetenek ve ilgilerine uygun mesleklere yönlendirebilmek ve mesleki doyumu yaşamalarını sağlayabilmek en önemli amacımızdır. Dolayısıyla ilimizde görev yapan Rehber öğretmenlerin yanında öğrenciler ile en çok zaman geçiren ve etki gücü yüksek olan 9.sınıf,10.sınıf ve yükseköğretime giriş sınavı öncesi öğrencilere danışmanlık yapan 12.sınıf rehber öğretmenlerinin iletişim ve akademik yönlendirme kapasitelerini arttırmak ve vizyon gelişmelerini sağlamak adına bir eğitim almaları gerekli görülmüştür. Proje kapsamında 8 konsorsiyum üyesi liseden öğretmenlerimiz İtalya’nın Soverato kentinde Öğrenci Koçluğu-Akıl Hocalığı (Rehber öğretmenler ve eğitimciler için Yenilikçi Yöntemler ) kursunu almaları planlanmıştır.

Ayrıca, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansına başvurusu yapılan KA201 kapsamındaki “Co Pilot” ile KA202 kapsamındaki “Tactics” projelerimiz hibe almaya hak kazanmak için değerlendirmeyi beklemektedir. 

Hibe almaya hak kazanan projelerimizin eğitim camiamıza, şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temennilerinde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, projelerin yürütülmesi aşaması için başarılar diledi.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.