EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

  15 Temmuz gecesi karşılaştığımız ihanet girişimi ülkemize, vatanımıza, milletimize ve tüm insani değerlere karşı yapılmış menfur ve alçakça bir saldırıdır. Bu kanlı ve hain teşebbüs karşısında milletimiz tek yürek olup, ülkesini kahramanca  savunmuştur.  
İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Onurlu tutumu, kahramanlıkları ve başarılarıyla tarihin akışını değiştiren yüce milletimiz her zaman olduğu gibi 15 Temmuz geçeside vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için her türlü fedakarlığı yapabileceğini bir kez daha göstermiştir. Milletimiz top, tank, uçak, helikopter ve mermilere karşı sadece iman gücüyle kahramanca göğsünü siper etmiş. Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da olduğu gibi 15 Temmuz 14-07-2017Demokrasi Zaferini tarihe altın harflerle yazmıştır.

Bu uğurda can veren 250 şehidimizin, 2194 gazimizin fedakarlıkları, güçlü yarınlara ilerlerken aklımızdan çıkarmamamız gereken o en büyük gerçeklerdendir. Onlar vazifeye atılmak için içinde bulundukları vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmediler. Minnet ve şükranla andığımız kahramanlarımızın karşısında bir kez daha saygıyla eğiliyoruz.

 

 

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.