EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan CIRIT’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Bugün, 15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Milletimizin iradesine yönelik FETÖ mensupları tarafından gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ve dolayısıyla tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisinin yıldönümüdür.
İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan CIRIT’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Millet iradesini hiçe sayarak başlatılan o karanlık ve kanlı darbe girişimi; canı pahasına direniş gösteren,  bedenini tankların önüne atarak milli iradeye sahip çıkan aziz şehitleri13-07-2018miz, kahraman gazilerimiz ve fedakâr milletimizin kararlı duruşu sayesinde önlenmiştir. Türkiye’nin tüm şehir meydanlarında demokrasi ve millet iradesine sahip çıkmak için bir araya gelen her partiden, her görüşten, her hayat biçiminden vatandaşımız bu destansı tutumu sayesinde bu topraklarda demokrasinin ve egemenliğin yegâne sahibinin Türk Milleti olduğunu bir kez daha darbecilere ve destekçilerine en net şekilde göstermiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir.” sözünün bir kere daha millet eliyle gerçekleştiği tarih olan 15 Temmuz’un, bu anlamda anılması, unutulmaması gereken tarihi bir gündür. 15 Temmuz Türk demokrasi tarihi için de bir dönüm noktası, değişimin göstergesidir.  Tarihi, nice kahramanlıklarla dolu Türk milleti, elinde bayrağı ve yüreğinde vatan sevgisiyle gösterdiği sivil direnişle bir kahramanlık destanı daha yazmıştır.

Bu duruşumuz, demokrasiye hep birlikte sahip çıkışımız tüm dünyaya verdiğimiz sağlam bir mesaj olacaktır. Biz birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe bize kurulan tüm tuzaklar bozulacak, hainler karanlık emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Bu şanlı mücadelede kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak Vatan, Millet, Bayrak, İstiklal ve diğer bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Kahraman gazilerimize sağlık, mutluluk içinde bir hayat temenni ediyorum.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.